Relacja z przedstawicielami iproduktami różnych narodowości nie jest niczym nowym w życiu wszystkich z nas.Przemieszczamy się włoskimi samochodami, zakupy robimy w niemieckim supermarkecie, pijemy portugalskie wino, jemy szwajcarskie sery, ubieramy się w ubrania uszyte w Turcji, kupujemy owoce sprowadzane z ciepłych krajów i jeździmy na zagraniczne wycieczki lub gościmy gości zza granicy w naszych miastach.

nauka języka

Autor: Connie Ma
Źródło: http://www.flickr.com
To, co polskie imiejscowe w codzienności można zliczyć na palcach jednej dłoni. W jaki sposób zatem odnaleźć się w tym wielonarodowościowym świecie?

Należy pamiętać jak ważna jest otwartość. Urozmaicenie i ścieranie się elementów odmiennych kultur jestrzeczą naturalną. Zalążki tego procesu zaczynają się w epoce wielkich odkryć geograficznych określanych na przełom XV i XVI wieku, przy czym już w starożytności obserwowano dobrze rozwijający się handel międzynarodowy iróżnego rodzaju relacje pomiędzy różnymi krainami. Współcześnie proceder ten stale trwa.Sposobem na nienaganną komunikację|Kluczem do poprawnej komunikacji będzie znajomość języków i zdolność do prawidłowego komunikowania własnych myśli w sposób zrozumiały] dla przedstawiciela innej narodowości.

Nawet najszlachetniejsza idea nie musi zostać przyjęta lub zaakceptowana, jeśli przede wszystkim nie będzie prawidłowo zinterpretowana. Z powodu braku zrozumienia tworzą się różnego rodzaju konflikty, ewoluujące niejednokrotnie do poważniejszych sporów. Aby uniknąć zbytecznych nerwów warto rozejrzeć się za nauką języków obcych. Rynek jest bogaty w renomowane szkoły językowe, na przykład szkoła angielskiego,
francuskiego lub coraz popularniejsza szkoła (szkoła niepubliczna w Warszawie http://www.wilanow.varsovia.edu.pl/) języka włoskiego . Włochy pociągają od dawna. Umiejętność posługiwania się językiem będzie przydatna nie tylko w czasie wakacji, mnóstwo włoskich korporacji otwiera swoje oddziały na terenie naszego kraju, wzbogacając rynek pracy. Włoski w Warszawie jest więc świetną formą pożytkowania wolnego czasu dla dzieci oraz dlaludzi dorosłych, zamierzających poszerzyć swoje umiejętności i dać sobie szansę na nową posadę.