Wezwanie do zapłaty jest pismem kierowanym do nierzetelnego kontrahenta w celu odzyskania zapłaty. Stanowi pierwszy etap na drodze do odebrania zaległych nam pieniędzy. Nieraz pozwala ustrzec się kolejnych kosztów związanych z działaniem sądowym, również zaoszczędzić drogocenny czas.

Do niedawna wysłanie wezwania

dokumenty

Autor: Manchester City Library
Źródło: http://www.flickr.com

do zapłaty było niezbędnością przed przedstawieniem sprawy do sądu. Po nowelizacji przepisów nie jest to już obligacja, a jedynie propozycja pojednawczego rozwiązania sprawy. Warto jednak z owej propozycji skorzystać, bowiem może się okazać, że po uzyskaniu tego wezwania dłużnik spłaci swoje długi i postępowanie sądowe wcale nie będzie niezbędne. Gdyby jednak stało się inaczej wezwanie do zapłaty (więcej: ) będzie dowodem w sprawie.Przy podejmowaniu postanowień o sporządzeniu i wysłaniu wezwania do zapłaty przedsiębiorca powinien kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem. Przepisy nie normują liczby przekazanych wezwań do zapłaty przed wkroczeniem na drogę sądową. Kalkulator wynagrodzeń w nieskomplikowany sposób policzy, ile zdołasz wypracować na rękę, kalkulując sumę brutto na netto. Dowiedz się, ile będziesz zarabiać w zależności od tego, czy pracujesz na umowę o pracę, o dzieło, czy umowa zlecenie. Kalkulator wyliczy wysokość poborów dlapodatek (czytaj też umowa zlecenie kalkulator)wdzi, ile wyniosą pojedyncze składki i ostateczna gaża, którą dostaniesz na konto – .

Umowa najmu lokalu jest umową regulowaną rozporządzeniami kodeksu cywilnego, w której wynajmujący zobowiązuje się dać dzierżawcy rzecz do użytkowania na okres wyznaczony lub nie, natomiast najemca obliguje się płacić w zamian czynsz w ustalonej wysokości. Sprawdź: . Co do reguły umowę najmu powinno się przygotować w formie pisemnej, jednak dla wynajmu krótkoterminowego nie ma takowego obowiązku. Wynajmujący nie musi być prawnym właścicielem mieszkania, który chce dać do wynajęcia. Może on być jego dzierżawcą, lub też dzierżawcą.
Porządnie przygotowana umowa najmu winna ochraniać zarówno interesy dzierżawiącego jak i najemcy.

Masz chęć uzyskać świeże fakty na dany temat? To obejrzyj witrynę, zapewne dostarczy Ci mnóstwo pozytywnych emocji i na długo zostanie w Twojej głowie.

Wzór takiego pisma zainteresowany znajdzie w Internecie.