Kijki trekkingowe, ustanawiają ważny element każdej wyprawy górskiej. Za sprawą kijków jest możliwość wesprzeć górne części ciała w trakcie górskiej włóczęgi. To wyjątkowo ważne, jak wnosimy bardzo ciężki plecak, wyruszamy w daleką trasę albo mamy problemy z kręgosłupem. Każdy zahartowany w górskich wędrówkach, musi rozważyć nabycie należytej jakości kijków trekkingowych.

kije Black Diamond:  Black Diamond
W temacie kijków Black (skalnik.pl/black-diamond-b) diamond, nie chodzi jedynie o ulżenie kręgosłupowi i nogom, ale również o zabezpieczenie, które dostarcza porządna para kijków. Wędrówka po górach będzie o wiele przyjemniejsza i mniej trudząca przy użyciu kijków Black Diamond. Są to normalne kijki trekkingowe składające się z trzech części wyprodukowane ze mieszanki aluminium. Sprawdzają się nienagannie zarówno latem, jak i porą zimową.

Pamiętać jedynie należy o zmianie talerzyków zgodnie z aktualną porą roku. Kijki są niezwykle lekkie i prawidłowo układają się w dłoni. Rękojeść kijka jest wykonana z gumy, która gwarantuje komfort dłoniom. Nabycie tych kijków z pewnością okaże się dobrą decyzją. Luksus i bezpieczeństwo spacerowania po górskich ścieżkach, wspólnie z kijkami Black Diamond jest nieporównywalny. Biegającym na pewno przyda się zegarek GPS do biegania firmy Garmin. Przyrząd wnikliwie kontroluje pokonywany dystans, osiąganą prędkość i liczbę spalonych kalorii, pozwalając śledzić realizację swoich celów. To zegarek, który charakteryzuje się olbrzymią prostotą użytku. Podczas biegu zegarek firmy Garmin (wybór w sklepie ) wykrywa wszystkie dane pokonanego dystansu i uzyskanej szybkości. Aby zagwarantować motywację, przyrząd raportuje o dokonaniu własnego rekordu, np. najszybszy fragment lub najdalszy bieg. Jest opcja pokazania statystycznego rytmu względnie prędkości. Ażeby się nie przeziębić w czasie uprawiania turystyki, potrzebny bywa polar (rekomendowane produkty). Jest to bluza z tworzywa najnowszej generacji zaprojektowany z myślą o produkcji konfekcji o wyjątkowych cechach termicznych i biofizycznych. Polar ma także istotną właściwość odprowadzania potu na zewnątrz, co jest kluczowe w niskich temperaturach, bo pot mógłby ochładzać ciało.