Jeśli myślisz o wyjeździe w Tatry, przemyśl, czy nie warto zwiedzić inne miejsce niż popularne Zakopane. Podhale chowa w sobie wiele atrakcyjnych miejsc, które są rzadziej odwiedzane przez krajan. Najtrafniejszym przykładem jest magiczna Białka Tatrzańska, która leży tylko dwadzieścia kilometrów od Stolicy Tatr. Jest to cicha i niewielka wioska wypoczynkowa, która gwarantuje wiele atrakcji dla gości.

Tatry

Autor: hosiawak
Źródło: www.flickr.com
Najlepszym punktem, które nęci turystów z każdej części państwa, są najpiękniejsze baseny termalne w Polsce. Zostały skonstruowane w 2011 i są trafnym wyborem dla turystów, którzy narzekają na rozmaite schorzenia. Bardzo ciepła woda mocno uspokaja i umie wyleczyć wiele schorzeń. Znakomite baseny termalne w Polsce rekomenduje się turystom posiadającym problemy z reumatyzmem.

Lecz Białka Tatrzańska to nie wyłącznie najładniejsze baseny termalne w Polsce. Ta górska wieś ma nie lada gratkę dla miłośników starej architektury. Warto zwiedzić liczący ponad 300 lat niewielki kościółek. Skonstruowany on został totalnie z drewna i jest znanym elementem przepięknego Szlaku Architektury Drewnianej. Można w jego wnętrzu poczuć niepowtarzalną atmosferę regionalnej kultury. O ile kościółek wam się spodoba, w przyszłości wybierzcie się na wycieczkę w inne okolice Małopolski, w których są tego typu drewniane budowle.

W ciepłe dni Białka Tatrzańska okazuje się wygodną bazą wypadową na wędrówki górskimi ścieżkami. Jest tu również coś dla wielbicieli mocnych doświadczeń – Białka Tatrzańska oferuje wzburzoną rzekę, na której można pływać górskimi kajakami. Wyżynne obszary doskonale nadają się na loty paralotnią.

Zimą zaś Białka Tatrzańska jest gościnną miejscówką dla zwolenników białego szaleństwa.

Białka Tatrzańska ma aż 4 w pełni funkcjonalne wyciągi na stokach. To idealny wybór dla tych narciarzy, którzy preferują eleganckie trasy zjazdowe. Zmarzniętych zjazdami gościom polecamy naturalnie najciekawsze baseny termalne w Polsce, które potrafią rozruszać każdego.

Zaciekawił Cię ten opis? Jeżeli tak, to wejdź do następnego tekstu i czytaj całość tutaj (https://primaveraspa.pl/odchudzanie/) o tym, co najbardziej Cię ciekawi.