Jeśli myślisz o wyjeździe w Tatry, przemyśl, czy nie warto zwiedzić inne miejsce niż popularne Zakopane. Podhale chowa w sobie wiele atrakcyjnych miejsc, które są rzadziej odwiedzane przez krajan. Najtrafniejszym przykładem jest magiczna Białka Tatrzańska, która leży tylko dwadzieścia kilometrów od Stolicy Tatr. Jest to cicha i niewielka wioska wypoczynkowa, która gwarantuje wiele atrakcji dla gości.

Tatry

Autor: hosiawak
Źródło: www.flickr.com
Najlepszym punktem, które nęci turystów z każdej części państwa, są najpiękniejsze baseny termalne w Polsce. Zostały skonstruowane w 2011 i są trafnym wyborem dla turystów, którzy narzekają na rozmaite schorzenia. Bardzo ciepła woda mocno uspokaja i umie wyleczyć wiele schorzeń. Znakomite baseny termalne w Polsce rekomenduje się turystom posiadającym problemy z reumatyzmem.

Lecz Białka Tatrzańska (zobacz by porównać) to nie wyłącznie najładniejsze baseny termalne w Polsce. Ta górska wieś ma nie lada gratkę dla miłośników starej architektury. Warto zwiedzić liczący ponad 300 lat niewielki kościółek. Skonstruowany on został totalnie z drewna i jest znanym elementem przepięknego Szlaku Architektury Drewnianej. Można w jego wnętrzu poczuć niepowtarzalną atmosferę regionalnej kultury. O ile kościółek wam się spodoba, w przyszłości wybierzcie się na wycieczkę w inne okolice Małopolski, w których są tego typu drewniane budowle.

W ciepłe dni Białka Tatrzańska okazuje się wygodną bazą wypadową na wędrówki górskimi ścieżkami. Jest tu również coś dla wielbicieli mocnych doświadczeń – Białka Tatrzańska oferuje wzburzoną rzekę, na której można pływać górskimi kajakami. Wyżynne obszary doskonale nadają się na loty (sprawdź więcej: samolot warszawa gdańsk) paralotnią.

Zimą zaś Białka Tatrzańska jest gościnną miejscówką dla zwolenników białego szaleństwa.

Białka Tatrzańska ma aż 4 w pełni funkcjonalne wyciągi na stokach. To idealny wybór dla tych narciarzy, którzy preferują eleganckie trasy zjazdowe. Zmarzniętych zjazdami gościom polecamy naturalnie najciekawsze baseny termalne w Polsce, które potrafią rozruszać każdego.