Większość z nas wie, czym jest kaucja za butelkę po oranżadzie. Kupowało się oranżadę i płaciło 30 groszy więcej, bo sklepowa musiała mieć gwarancję, że butelkę odniesiesz, a nawet, jeżeli nie odniesiesz to ma pieniądze na nową. Tak przynajmniej kiedyś było z butelkami i tak w telegraficznym skrócie wygląda kaucja związana z umowami.

prawo nieruchomości:
Przy umowach wynajmu kaucja jest zabezpieczeniem, które zostanie wykorzystane, gdy okaże się przy zdawaniu mieszkania, że są jakieś szkody. Często tego typu kaucja gwarancyjna (możesz przeczytaj więcej – ) jest w wysokości miesięcznego czynszu. Przy budowie domu też można mówić o tego typu kaucji, sporo przedsiębiorców w swoich umowach mają klauzulę, w której istotną rolę odgrywa owa kaucja gwarancyjna. Środki będące kaucją gwarancyjną są zabezpieczeniem tego, że każdy punkt umowy zostanie właściwie zrealizowany. To dobra metoda do zmotywowania partnera do wyrobienia się z umową we wskazanym czasie.

PRAWO NA BUDOWIE
Plany budowy domu, fabryki, czy jakiejkolwiek innego typu budowli podlega prawu budowlanemu. Prawo budowlane (więcej tu) jest to zbiór przepisów, które normują wszystko, co ma związek z budową. W ustawie dotyczącej prawa budowlanego określono m.in. prawa jak również obowiązki ludzi, które są związane z konkretnym projektem budowlanym, zapisano, jakie kroki należy podjąć przez rozpoczęciem budowy. Nie stosowanie się do ustawy dotyczącej działalności budowlanej prowadzi do dużych sankcji, co też jest opisane w ustawie.

nieruchomości

Autor: Francisco Anzola
Źródło: http://www.flickr.com

NIERUCHOMOŚCI
Kiedy chcemy sprzedać jakąś nieruchomość, albo mamy zamiar zbudować nowy dom musimy wziąć pod uwagę prawo nieruchomości. Prawo nieruchomości jest ściśle związane z prawem budowlanym i z prawem związanym z mieszkaniami.

Czy zdziwił Cię prezentowany tekst? Żeby zgłębić temat kliknij tu oraz poznaj więcej szczegółów (https://notariuszpokojski.pl/umowa-przedwstepna-u-notariusza) – zapewne będą dla Ciebie zaskakująco interesujące.

W zależności od tego czy chcemy wynająć lub sprzedać jakąś nieruchomość, czy jednak mamy w planach wybudować np. dom. Jeżeli sami nie czujemy się na siłach, powinniśmy iść np. do biura nieruchomości by tam pomogli nam z wszystkimi prawnymi aspektami przy sprzedaży mieszkania lub jego kupnie. Jeżeli natomiast nie znamy się na prawie budowlanym trzeba zatrudnić firmę, która zna się na rzeczy, jest ceniona w branży. Renoma firmy sprawi, że będziemy mogli być spokojni, co do wszystkich aspektów prawnych związanych z budową naszego domu.