zbliża się dużymi krokami, ale wciąż jeszcze jest stosunkowo ciepło i przyjemnie. Mimo, że wakacje to już przeszłość, to warto wykorzystać ładne weekendy na relaks na świeżym powietrzu. Możliwości jest mnóstwo, a jedną z najciekawszych są spływy kajakowe. Rzek mamy w Polsce wiele, więc najczęściej nawet nie trzeba daleko jechać, aby tej przyjemności zaznać. Naturalnie najbardziej popularne miejsca na kajaki to Mazury. Tam możemy znaleźć wiele pięknych rzek, buchających zielenią zakamarków.

Kajaki nawet w mieście

To jednak tylko jedna z opcji. Nawet we Wrocławiu albo Warszawie możemy urządzić sobie jednodniowy spływ kajakiem. W zasadzie w każdej przystani jest wypożyczalnia kajaków (szczegóły na serwisie: firmy organizującej spływy kajakowe). Jeśli nie mamy pewności jaką trasę wybrać, nie znamy rzeki, można także przygotować spływ z przewodnikiem. Pływanie kajakiem jest dość łatwe. Oczywiście, powinniśmy uważać na dryfujące po rzece gałęzie czy wystające głazy albo płytkie miejsca, lecz wystarczy parę wskazówek przewodnika, abyśmy doskonale sobie poradzili. Oczywiście zawsze należy zachować zasady bezpieczeństwa, pływać w kamizelkach i słuchać uważnie wszelkich wskazówek.

Kajaki to wspaniały sposób na odpoczynek. Pływanie kajakiem nie wymaga nawet dużego wysiłku.

Jeżeli zainteresował Cię niniejszy artykuł, to odwiedź www kwartery pracownicze gdynia a tam oczekują na Ciebie informacje warte zainteresowania. Zobacz je – będziesz bardzo zadowolony.

Oczywiście trzeba się namachać wiosłem, lecz zazwyczaj okolica jest niezwykle piękna, wiosłowaniu towarzyszy tyle pięknych widoków, że nawet nie poczujemy zmęczenia.

Jak się spakować na spływ?

Musimy pamiętać, aby do wycieczki właściwie się przygotować. Załóżmy szybko wysychające ubrania, strój kąpielowy, nakrycie głowy. Kiedy świeci słońce nie możemy zapomnieć o kremie z filtrem – na wodzie słońce łapie niezwykle szybko i nawet nie zauważymy poparzeń.

Dobrze jest też zapakować cienkie rękawiczki, żeby nie nabawić się odcisków na dłoniach. Oczywiście trzeba też odpowiednio schować ważne rzeczy, jak kluczyki do auta, telefon albo portfel.

Jeśli znajdujące się w tym miejscu wiadomości są według Ciebie niebanalne, kliknij tu, gdyż w danym serwisie (kodak.wroclaw.pl/fotopodkladki) także odnajdziesz coś interesującego.

W takim wypadku świetnie sprawdzą się hermetycznie zamykane pudełka. Worki foliowe mają to do siebie, że mogą się podrzeć, a poza tym nie jesteśmy w stanie szczelnie ich zamknąć. A kiedy już będziemy dobrze przygotowani – ahoj przygodo!