W różnych obszarach kodeksu prawnego, jesteśmy w stanie działać samodzielnie, ale w trudniejszych sprawach, trzeba wynająć radcę prawnego. W tym celu wpiszmy w wyszukiwarkę frazy, np. radca prawny Wrocław” czy „kancelaria Wrocław”. Decyzja o wynajęciu prawnika, zależy od nas samych, jednak czasami przepisy zmuszają nas do korzystania z usług fachowego pełnomocnika. Niektórym osobom wydaje się, że skoro znają i rozumieją jeden przepis, to pozostałe nie mają znaczenia. Takie myślenie może doprowadzić do zguby, gdyż prawo, to system przepisów, które tworzą jedną całość, a nikła wiedza w tej dziedzinie, bardzo często stawia nas na przegranej pozycji.

Sprawiedliwość

Autor: szlea
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystkie sprawy sądowe i urzędowe, a nawet między osobami fizycznymi i prawnymi, nigdy nie jest uregulowana tylko jednym konkretnym przepisem. w większości przypadków okazuje się, że ludzie zupełnie nie rozumieją przepisów w ramach danej gałęzi prawa, czego skutkiem jest rozumienie przez nich przepisów w oderwaniu od konkretnej ustawy. Powyższe sytuacje pokazują, że jeśli nie jesteśmy pewni, co do swojej wiedzy w danej dziedzinie prawa, a sprawa, którą chcemy załatwić, jest dla nas istotna, nie wahajmy się przed skorzystaniem z pomocy prawnika.Skorzystać z porady prawnej można na dwa sposoby – albo udając się bezpośrednio do najbliższego prawnika, albo wybierając opcję e-porady, za którą pobierana jest ustalona z góry opłata. Jeśli poszukujemy prawnika, to najlepiej zacząć od internetu, wpisując w wyszukiwarkę szukaną usługę i miasto, np. „radca prawny” lub „kancelaria prawna”. Wówczas w prosty sposób znajdziemy dane teleadresowe radcy prawnego oraz zakres świadczonych usług.

Często słyszy się opinię, że porady prawne nie są tanie, jednak źle załatwiona sprawa może przysporzyć nie tylko duże koszty, ale również dużą ilość problemów psychicznych. Zwykła porada nie kosztuje tak dużo, zwłaszcza, jeśli jest to usługa jednorazowa. Prawnik poinformuje nas, gdzie mamy się udać dalej i jakie ruchy możemy wykonać w danej sprawie – odsyłam do tej strony. W razie konieczności, prawnik napisze odpowiednie pismo lub wskaże jak postępować. By być pewnym swoich racji, warto z takich usług w razie potrzeby korzystać. Pamiętajmy, że profesjonalna porada prawna, odpowiednio sformułowany wniosek i dobrze poprowadzona sprawa, to mniejszy stres dla wszystkich. firma (zobacz nadgodziny) firma (zobacz wyposazenie)