Ponieważ jestem dziewczyną przemieszczającą się z pomocą kul, sprawdzałam ostatnimi czasy dokąd może wyjechać osoba nie w pełni sprawna , bądź senior (na tyle mobilny iż wyjazd jest możliwy), któremu nieco zbrzydły już wyjazdy nad polskie morze, lub też kurorty typu: Rabka Zdrój czy Ciechocinek.

Pomyślałam, że interesującym wyjściem może być nocleg w Zakopanem, w centrum dokładnie, ponieważ pozwoli taki wyjazd nestorom lub osobom niepełnosprawnym na bardzo przyjemne przechadzki po przepięknej, przeszło sto trzydziestu letniej ulicy – po Krupówki – głównym deptaku Zakopanego. Pasjonaci architektury zapewne będą oczarowani charakterystycznym, zakopiańskim stylem budowli, spopularyzowanym przez pisarzy i poetów pierwszej poł. XX w..

Przygotowaliśmy dla Ciebie nowe przyciągające wiadomości na frapujący Cię temat. Wejdź do nowego artykułu i czytaj wpis (https://karpackiepokoje.pl/).

apartament z tarasem

Autor: Tomtom Suites
Źródło: http://www.flickr.com

Zakopane nowe apartamenty nad morzem to doskonała baza wycieczkowa dla nestorów, łaknących pięknych krajobrazów, panoram tatrzańskich. Starczy kilkudziesięciu minutowy spacerek na wzgórze Antałówka by widzieć uroczy widok na najważniejsze góry naszego kraju. Nocleg w Zakopiańskim apartament to również dobre miejsce dla miłośników historii. Nadzwyczaj atrakcyjnym zabytkiem jest cmentarz na Penksowym Brzysku, warte odwiedzenia miejsce, choćby z powodu wrażeń estetycznych. Na pewno dla nestorów harcerzy Zakopane to także kraina sentymentalna, gdyż nocleg w centrum Zakopanego może być przyczynkiem do tropienia śladów Andrzeja i Olgi Małkowskich, którzy miłowali Zakopane. Tutaj też znajduje się grób pani Olgi Małkowskiej.

Turyści mają możność wynająć w Zakopanem apartament i rozkoszować się nocnym życiem Zakopanego. W tymże mieście na każdym kroku prawie znajdziemy kafeterie, restauracje, czy dancingi, które zadowolą najbardziej wybrednych spośród gości. Przykładem jest Białka Tatrzańska z kompleksem basenowo-hotelowym, wykorzystującym źródła termalne znajdujące się w okolicy Zakopanego. Zakopane jest też doskonałą bazą wypadową na wycieczki po Słowacji i najogromniejszej tamtejszej atrakcji „Słowackim Raju”, rewelacyjnie utrzymanych marszrutach w słowackich Tatrach, co może być również powodem do spróbowania niezmiernie pysznej kuchni naszych południowych sąsiadów, niezwykle zresztą towarzyskich i uprzejmych.