Najbardziej słynnym kurortem górskim w naszym kraju jest Zakopane. Początki miasta to druga połowa XVII w.. Najpierw Zakopane było osadą pasterską. Pod koniec XIX wieku miejscowość zyskała zasłużoną chwałę. Zakopane jest punktem gdzie w Drugiej Rzeczpospolitej spotykała się często i zamieszkiwała elita intelektualistów.

Legenda Zakopanego przetrwała do dziś. Również aktualnie Zakopane jest bardzo atrakcyjnym miejscem. Zakopane jest kurortem idealnym na urlop w górach. Zwiedzający ma do wyboru nieco opcji. Może mieszkać w hotel wynajętym w Zakopanem, albo też w górskim schronisku bądź pensjonacie. Współcześnie w Zakopanem jest centrum narciarskich sportów oraz turystyki górski w naszej części Tatr. Na terenie miasta siedzibę swą posiada Tatrzański Park Narodowy.

Jesteś zdania, że niniejszy post jest interesujący? Kliknij oprócz tego ten ważny tekst (https://www.pensjonaty-bieszczady.pl/nasze-pensjonaty/chata-rysia) – to niezwykle pomocne źródło informacji na taki temat.

Jest to jeden z częściej zwiedzanych parków narodowych w naszej ojczyźnie gdzie w spokoju i ciszy można odpocząć aktywnie. Najlepszą bazą wypadową dla pieszych wycieczek może być apartament (tutaj). Komfortowy dojazd z każdej części Polski, jednocześnie z centrum Zakopanego da się niemal natychmiast wyruszyć na szlaki.

Autor: Belvilla

Zakopiańskie trasy wędrownicze oferują gościom kilka szczebli trudności. Niedoświadczony lub młody tramp może wybrać się na spacer tatrzańskimi dolinami, na przykład Doliną Kościeliską albo ruszyć na przechadzkę do Morskiego Oka. Dla bardziej doświadczonych turystów żądnych wrażeń polecam Wspinaczkę na Świnice.

Nawet seniorzy znajdą coś dla siebie. Wystarczy zarezerwować w apartament i już nestor ma doskonałą pozycję wyjściową do spacerów po zabytkowej części Zakopanego. Nim jednak wyjedziemy, potrzeba znaleźć miejsce na nocleg. Można wyróżnić kilka sposobów: „Na wariata” najczęściej stosowana przez młodzików. Polega na nie planowaniu niczego. Wadą jest to, że raczej nie możemy liczyć na tani hotel, a już z pewnością wynajem apartamentu w Zakopanem. Metoda druga – tradycyjna. Poszukujemy stancji pocztą pantoflową na parę miesięcy przed wyjazdem. Ostatnia, nowoczesna strategia – siadamy przed laptopem i wyszukujemy podług naszych predyspozycji ofert wynajmu apartamentów w Zakopanem. Autor