Jest dużo ludzi, którzy decydują się na kupno wozu używanego, ponieważ kupno nowego nie leży w ich opcjach pieniężnych. Ale używane samochody to wyzwanie pełne forteli, jakich nie wolno bagatelizować. Ostrożność i rozwaga mogą uratować przed przekrętem, bądź nieprzewidzianymi kosztami.

kierowca

Autor: Thomas Cloer
Źródło: http://www.flickr.com
Każdego roku jest sprowadzanych do kraju bardzo duża liczba samochodów w różnym stanie technicznym, a ich statystyczny wiek wynosi niemal 10 lat. Powinno się rozważnie podchodzić do ofert o bardzo przyciągających cenach. Są różne wytłumaczenia, ale zwykle chodzi o prędką sprzedaż nieprawnego, lub mocno wyeksploatowanego samochodu używanego. Nie wszyscy sprzedający używane samochody są nierzetelni. Istotną zaletą kupna takiego samochodu jest względnie niska cena. Nowe samochody, już po odjechaniu z salonu tracą ok. 20 –30% wartości. Kupując auto używane, jest możliwość trafić na prawdziwą okazję. Jego wartość zależy od wielu elementów, między innymi od jego wieku, lub też stanu technicznego. Wiadomym jest również,

właściciel samochodu

Autor: Paulo Henrique Rodrigues
Źródło: http://www.flickr.com

że wybierając używane samochody nie trzeba sugerować się wyłącznie niską zapłatą.

Kupując auto używane, z pewnością będzie można zezwolić sobie na lepsze wyposażenie, niż w przypadku kupna samochodu nowego. Trzeba się również zastanowić, czy lepiej kupić młodsze auto klasy przeciętnej, czy może w analogicznej cenie auto starsze, ale lepszej wersji. Pamiętać trzeba jednak, iż przeważnie samochody wyższej klasy, to automatycznie bardziej kosztowne reperacje i części wymienne.

Kupując używane samochody, bierzemy pod uwagę kwotę którą chcemy na to poświęcić. Poza tym powinno się zwrócić czujność na niezawodność, niskie spalanie i wydatki eksploatacyjne powiązane z utrzymaniem i naprawą potencjalnych felerów.Rynek samochodów używanych jest bardzo duży, co czyni, że każdy powinien odnaleźć w nim konkretnie to, czego poszukuje. Żeby trafić do interesującego ogłoszenia, trzeba przeznaczyć długie godziny na wyszukiwanie oferty doskonałej i mieć odrobinę fartu. Plusem pojazdów użytkowanych jest ich cena. Dzięki sektorowi wtórnemu takie auto może nabyć każdy, nawet gdy posiada niedużą kwotę.