Wychodzę z tego założenia, że Włochy to najpiękniejszy kraj na Starym Kontynencie. Może odrobinę przesadziłem, w końcu trudno tak na szybko wskazać lidera, ale w końcu Italia to fantastyczne miejsce. Szczególnie uwielbiam Florencję. Kilka lat temu byłem we Florencji – niezwykłe miasto, które jakby nie patrzeć jest jednym wielkim muzeum. Gdybym w sumie miał takową możliwość, to zostałbym we Florencji na stałe. Bez wątpienia niezwykłe miasto – jedno z fajniejszych na tym świecie.

Godna uwagi jest także Piza – chociaż gdyby nie słynna Wieża, zapewne nie słyszelibyśmy zbyt często o tym mieście, to i tak w zupełności nie zgadzam się z tymi ludźmi, którzy twierdzą, iż Piza jest przereklamowana, w sumie nic ciekawego – prócz Wieży, nie prezentuje (polecamy także zabytki: Bazylika świętego marka w Wenecji. Jestem w stanie uszanować cudze gusta, ale drogi czytelniku – nigdy (odkryj serwisA zresztą również nie powinieneś nie jechać do Sieny. Moim zdaniem Siena to najpiękniejsze miasteczko we Włoszech. Niezwykła miejscowość, która jest idealna dla uwielbiających średniowiecze.

wakacje nad morzem

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Wenecja? Niewątpliwie oklepane miejsce, lecz jakie ładne! Moim skromnym zdaniem Wenecja to perfekcyjne miejsce dla zakochanych par. Np. spędzenie miesiąca miodowego w Wenecji jest bardzo dobrym pomysłem (kliknij w link i zobacz więcej: Włochy atrakcje turystyczne polecamy. sprawdź propozycjęNigdy nie można myśleć, iż Wenecja w czasie sezonu pozwoli nam wypocząć. Czyli jeśli nie pragniesz stykać się z tysiącami turystów, zapewne musisz odwiedzić Wenecję powiedzmy w styczniu. Chciałbym także wspomnieć trochę na temat stolicy Włoch.

Chociaż złośliwi powiedzą, że faktyczną stolicą Włoch jest Mediolan, to bez dwóch zdań Rzym jest niezwykłą stolicą. Fakt, pieniądze robi się w Mediolanie, lecz Rzym to chyba obok francuskiego Paryża najpiękniejsza europejska stolica. Byłem w Rzymie 8 lat temu – do tej pory wspominam te niezwykłe widoki.

Chociażby Koloseum albo legendarna fontanna. Muszę kończyć, a tak naprawdę jest do omówienia tak dużo interesujących włoskich miejsc… Ale to pokazuje, że Italia jest niezwykłym krajem. W końcu nie ma chyba drugiego tak ładnego miejsca. To oczywiście moja mocno subiektywna opinia – nigdy nie ukrywałem, że jestem ogromnym miłośnikiem Italii.
Źródło: