Kraków to piękne miasto, przez wielu uważanym za najpiękniejszy gród w naszym kraju. Pełne zabytkowych obiektów i woni przeszłości. Oblegane jest przez wędrowców nie wyłącznie z naszej ojczyzny oraz UE ale z całego globu.

Sukiennice w Krakowie

Autor: Shearings Holidays
Źródło: http://www.flickr.com
Krakowski Stary Rynek brzmi wieloma językami. Krakowskie zabytki rozsiane są po całym mieście. Co przede wszystkim trzeba obejrzeć? Bezsprzecznie Stary Rynek, zaś na nim Kościół Mariacki – bodajże najbardziej charakterystyczny z kościołów w naszym kraju a także Sukiennice. W następnej kolejności Zamek Królewski na Wawelu, Katedra na Wawelu , gdzie pogrzebani są polscy królowie oraz bohaterzy narodowi, między innymi: Tadeusz Kościuszko, Józef Piłsudski, Juliusz Słowacki, Adam Mickiewicz, gen. Władysława Sikorski. Smocza jama ze smoczyskiem zipiącym ogniem to bajkowa rozrywka dla dzieci. Poza tym z pewnością powinno się obaczyć jedno z najstarszych w Polsce Muzeum Czartoryskich, w którym zobaczyć można między innymi „Damę z gronostajem” autorstwa Leonarda da Vinci. Następnym godnym odwiedzenia budynkiem jest Collegium Maius ,czyli najstarsza zachowana część Akademii Krakowskiej, gdzie umiejscowione jest Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Busy Kraków

Źródło: www.minitrans-busy.pl
Radzimy też przechadzkę krakowskimi plantami dookoła starówki. Jest to blisko dwudziesto hektarowy park, ciągnący się ponad czterokilometrowym okręgiem zieleni i alejek. To ulubione miejsce spacerujących tubylców jak i przyjezdnych. Aby usprawnić odwiedzanie Krakowa większym grupom turystów, sugerujemy wynajem busów w Krakowie. Nasza propozycja jest ciekawa nie jedynie z powodu dobrej marki mikrobusów którymi dysponujemy. Gros naszych kierowców ma uprawnienia przewodników . Znakomicie znają gród Kraków. Podług życzenia wynajęty bus w Krakowie może także powieźć zwiedzających do sanktuarium w Łagiewnikach. Jest to cel peregrynowania katolików z Polski a również spoza granic naszego państwa. Znajduje się tam znany obraz „Jezusa Chrystusa Miłosiernego” pędzla Adolfa Hyły. Organizujemy dodatkowo przejazdy do Kopalni soli w Wieliczce, w której każdy wybierze ścieżkę zwiedzania dla siebie. Możemy wybrać: „Trasę turystyczną”, „Trasę górniczą” , czyli jedną z trudniejszych tras , ścieżkę „Tajemnice wielickiej kopalni” tudzież ścieżkę „Szlakiem pielgrzymkowym Szczęść Boże”. Są w tejże kopalni też określone trasy dla najmłodszych zwiedzających sztolnię wraz z rodzicami jak też ze szkolną wycieczka.

Zapraszamy na następne informacje z serwisu, jeśli te, które zamieściliśmy tutaj, przypadły Ci do gustu. W kolejnym wpisie oczekuje na Ciebie więcej wiadomości.

Możemy też wysunąć propozycję wyjazdu do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz – Birkenau – najbardziej upiornego z polskich muzeów. Dalsze informacje w temacie planowanych przez nas wycieczek na naszej stronie internetowej wynajem busów Kraków Proszę dzwonić w wypadku chęci zajęcia terminu 780-665-976. Zapraszamy serdecznie .