Wielu młodych ludzi, którzy zdawali maturę kilka miesięcy temu od dłuższego dobrze wiedziało, czym chcą się zajmować w przyszłości. W tym roku, tak jak w każdym poprzednim bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się studia na prawie. Pomimo tego, że to niezwykle trudne studia, bardzo istotne jest też zrobienie aplikacji po otrzymaniu tytułu magistra bardzo wiele osób pragnie stać się prawnikami. Kuszą duże pieniądze, kusi niezależność i prestiż zawodu.

Kodeksy

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Należy zaopatrzyć się w ważne kodeksy, które z pewnością przydadzą się w czasie studiów.

Po przeanalizowaniu tego materiału, polecam (https://www.magdalenagrzeskowiak.pl/prawo-rodzinne/adopcja-warszawa.html) odmienne wiadomości na przedstawiany wątek, które okażą się równie zajmujące.

Na rynku funkcjonuje wiele księgarni z prawniczymi książkami, które zwykle oferują interesujące promocje dla studentów. Często możemy książki kupić w zestawach – na przykład kodeks – zapraszamy serdecznie – pracy i kodeks cywilny.

Można także poszukać w księgarniach internetowych. Fachowa literatura zawodowa to nie są książki które wyprzedają się na pniu, zatem możemy dostać spore upusty. Można sprawdzić w znanych księgarniach wysyłkowych albo poszukać księgarni prawniczych. Należy wpisać tylko w wyszukiwarkę odpowiednie hasło i z pewnością trafimy na odpowiednie serwisy. Prawdopodobnie najprościej zakupić kodeks karny ale i z innymi nie ma jakichś kłopotów. Pomocne mogą też być popularne serwisy z aukcjami.

Prawo

Autor: controlarms
Źródło: www.flickr.com

Zazwyczaj absolwenci po uzyskaniu tytułu magistra pozbywają się pozycji książkowych, które nie będą im już niezbędne, w szczególności jeśli postanowili się specjalizować w jakiejś działce prawa. W takiej sytuacji kodeksy można kupić za grosze. Wystarczy odnaleźć właściwe aukcje, wpisując chociażby „kpc„ czy „kpa”. Często kodeksy noszą ślady użytkowania, czasem można poznać, że ktoś przyswajał wiedzę wspomagając się kawą, lecz informacje o wszystkich takich śladach zawarte są w opisie.

Można naturalnie przez całe studia polegać na uczelnianej bibliotece. A dokładnie na wydziałowej. Z pewnością odnajdziemy tam wszelkie niezbędne do nauki pozycje, chociaż musimy liczyć się z tym, że zasoby biblioteki są ograniczone. Konkretnych kodeksów jest kilka, czasem kilkanaście i możemy napotkać kłopoty z wypożyczeniem ich w odpowiadającym nam terminie. To jasne, że gdy w grupie jest czterdzieści osób i wszystkie mają ćwiczenia z prawa handlowego w podobnym okresie to kodeks spółek handlowych wyparowuje z biblioteki w ciągu paru chwil. Wyjściem z tej sytuacji może być nauka razem z innymi osobami z grupy. Możemy spotykać się parę razy w tygodniu i wspólnie opracowywać problemy, można podzielić się tematami i pracować nad nimi w kolejności, a następnie prezentować informacje na spotkaniach – każdy sposób będzie dobry.

Prawo to bardzo trudne i angażujące studia, lecz jeżeli dana osoba jest pasjonatem, z pewnością dadzą mu wielką satysfakcję.