W wielu płaszczyznach prawa, jesteśmy w stanie podjąć działania na własną rękę, jednak w trudnych sprawach, musimy wynająć prawnika.

W tym celu wpiszmy w wyszukiwarkę wyrazy, np. adwokat Lubin” czy „kancelaria Wrocław”. Wybór dotyczący zatrudnienia radcy prawnego, zależy od nas, jednak zdarza się, że przepisy zmuszają nas do korzystania z usług fachowego pełnomocnika. Niektórym osobom wydaje się, że skoro wiedzą na czym polega jakiś jeden przepis, to pozostałe już się nie liczą w jego sprawie. Takie myślenie jest kompletnie nieprzemyślane, gdyż prawo, to system przepisów, które tworzą jedną całość, a niedbała wiedza w tej dziedzinie, z gruntu stawia nas na przegranej pozycji.

Sprawiedliwość

Autor: szlea
Źródło: http://www.flickr.com

Każda sprawa w sądzie, urzędzie, a nawet pomiędzy osobami fizycznymi i prawnymi, nigdy nie jest uregulowana tylko jednym konkretnym przepisem. Nie rzadko okazuje się, że ludzie kompletnie nie znają przepisów w ramach danej gałęzi prawa, czego skutkiem jest interpretacja przez nich przepisów w oderwaniu od konkretnej ustawy. Powyższe sytuacje pokazują, że jeśli mamy wątpliwości, co do swojej wiedzy w danym zakresie prawa, a sprawa, którą chcemy załatwić, jest dla nas istotna, nie bójmy się skorzystać z pomocy radcy prawnego.Skorzystać z porady prawnej można na dwa sposoby – albo udając się bezpośrednio do najbliższego radcy prawnego, albo wybierając opcję e-porady (zobacz umowa o pracę kalkulator), za którą pobierana jest ustalona z góry opłata. Jeśli jednak chcemy znaleźć pełnomocnika, to najlepiej zacząć od internetu, wpisując w wyszukiwarkę szukaną usługę i miasto, np. „kancelaria prawna”. Wówczas z łatwością znajdziemy dane teleadresowe radcy prawnego oraz zakres świadczonych usług.

Często słyszy się opinię, że usługi prawne nie są tanie, jednakże źle rozpatrzona sprawa może przysporzyć nie tylko wysokie koszty, ale również sporą ilość nerwów. Zwykła porada nie kosztuje tak dużo, zwłaszcza, jeśli jest jednorazowa. Radca prawny powiadomi nas, gdzie mamy się udać dalej i jakie kroki możemy podjąć w konkretnej sprawie. W razie konieczności, prawnik (zobacz http://rozwodznim.pl/poradnik/podzial-majatku-po-rozwodzie.html) stworzy odpowiednie pismo lub wskaże dalsze postępowanie. Jest to tzw obsługa prawna Lubin. By być pewnym swoich praw, warto z takich usług w razie potrzeby korzystać. Pamiętajmy, że profesjonalna porada prawna, odpowiednio sformułowany wniosek i dobrze poprowadzona sprawa, to przede wszystkim zaoszczędzenie czasu i nerwów.