Nasze codzienne życie co raz bardziej przenosi się do wirtualnej rzeczywistości. Codziennie jesteśmy w internecie dużo czasu. Tak naprawdę, znajdujemy tam wszystko to, co jest nam niezbędne do funkcjonowania. Nasze stosunki z przyjaciółmi rozwijamy dzięki portalom społecznościowym. Kolejne przyjaźnie zawieramy na wszelkiego rodzaju czatach albo forach, a później troszczymy się o nie, prowokując nie mające końca rozmowy przy użyciu komunikatorów. W sieci oglądamy filmy i ukochane seriale, słuchamy radia i nie ustajemy w poszukiwaniu ciekawych przepisów kulinarnych.

regulamin

Autor: See-ming Lee
Źródło: http://www.flickr.com

Aby korzystać z wielu portali, musimy się wcześniej zarejestrować. Właśnie po to wypełniamy mniej albo bardziej rozbudowany formularz swoimi danymi prywatnymi. Na samym dole strony zawsze pojawia się informacja o przetwarzaniu naszych danych oraz o zaproszenie do przeczytania regulaminu. Dopiero, kiedy zgodzimy się z jego postanowieniami, konto zostanie utworzone, a my będziemy mogli korzystać z zasobów konkretnego serwisu. Niestety, formułka „zapoznałem się z postanowieniami regulaminu” jest jednym z najczęstszych kłamstewek w sieci, które czasami może wiele nas kosztować. Mnóstwo oszustów naciąga tym sposobem nieuważnych użytkowników, zmuszając ich następnie do wniesienia opłaty za założenie konta. Stąd też zawsze przewertujmy dobrze sklep internetowy regulamin albo każdej strony, na której zakładamy profil.
Większość profesjonalnych firm umieszcza na swojej witrynie niezbędne dla internautów informacje o tym, co się dzieje z ich danymi osobowymi. Tego typu uczciwa polityka prywatności to ukłon w stronę klienta, który dzięki takiemu zapisowi może się dowiedzieć, jakie mu przysługują prawa i czego może się spodziewać.

Ta solidna oferta (https://adwokatjurendt.pl/), którą przygotowaliśmy dla sympatyków omawianej tematyki, ma podobne dane na to fascynujące zagadnienie – sprawdź tu.

Jest to najlepsza metoda, by zyskać pośród klientów szacunek. Teraz na dowolnej stronie internetowej pojawia się notka o stosowaniu tak zwanych ciasteczek, czyli małych, niegroźnych dla naszego komputera, plików tekstowych, które potrzebne są do zapisu danych. Użytkownik otrzymuje zatem wyraźny komunikat, że dana strona posiada cookie’s i może zadecydować, czy zostawić ich obsługę, czy też ją wyłączyć (dowiedź się więcej na Legalny biznes).