Wielu ludzi udając się na odpoczynek poszukuje miejsc egzotycznych, pełnych niepowtarzalnego klimatu i uroku. Nie chcą oni przesiadywać w zatłoczonych miejscach, tłumnych i gwarnych, a jednocześnie chcą piaszczystych plaż, słońca i odrobiny egzotyki. I dla takich właśnie wczasowiczów swoją propozycję przedstawiają państwa z obszaru Karaibów – takie jak na przykład Dominikana, Bahamy, Jamajka czy też Kuba. Rejon ten kusi w pierwszej kolejności wspaniałą przyrodą, piaszczyste plaże są czyste, tak samo jest z błękitną wodą w lagunach i zatokach.

wakacje

Źródło: Ewlon
Niedużo jest miejsc na świecie, które oferują tak wspaniałą, nieskażoną jeszcze przez człowieka przyrodę i pod wodą i na lądzie. Bo Karaiby to tajemnicze i urocze lasy tropikalne, ale również pełne życia podwodnego rafy koralowe, które otaczają liczne wysepki oraz wyspy. Karaiby to bardzo przyjazne miejsce dla turystów a ludzie są niezwykle przyjaźni, choć oczywiście w pewnych rejonach trzeba trochę bardziej uważać na to, gdzie i co będzie się robić.

Największą z wysp tego rejonu jest Kuba. Kraj ten przez długie lata żył w całkowitej izolacji, dzisiaj jest coraz bardziej otwarty na odwiedzających z wielu krajów świata. Poza wspaniałą przyrodą, charakterystyczną dla tego rejonu świata, Kuba ma również bardzo dużo do zaoferowania jeżeli będzie chodzić o rozrywkę i kulturę. To właśnie tam wykonuje się

wakacje na kubie

Autor: Gareth Williams
Źródło: http://www.flickr.com

najsłynniejsze cygara świata i ceniony przez smakoszy rum, a zabawa, taniec i śpiew obecne są w zasadzie wszędzie.

Wakacje na Kubie pojawiają się w ofertach zwiększającej się liczbie biur turystycznych.

Potrzebny będzie Ci link do strony (https://villamare.com.pl/)? Nie przejmuj się. W naszym następnym poście znajdziesz wszystko, czego szukasz. Zapraszamy!

Planując tam wyjazd trzeba mieć ważny paszport, a także postarać się o turystyczną wizę, z którą przy zorganizowanej wycieczce nie będzie żadnego problemu. Oferta noclegów na Kubie jest coraz większa, kraj ten dostrzega zalety płynące z turystów i zaczyna bardzo promować swoje atrakcje. Również wśród przyjeżdżających widać duże zainteresowanie tym do niedawna jeszcze niemożliwym do odwiedzenia kraju, co najlepiej widać w liczbie rezerwacji.