Jedną z największych zalet serwisów i sklepów online jest ich wygoda, a także możliwość dokonania zakupów w sposób prędki i łatwy, lecz przed wszystkim pewny.

Do kluczowych składników mających bezpośredni oddziaływanie na bezpieczeństwo, również wysokość sprzedaży produktów, bądź usług za pomocą strony internetowej ma troskliwie opracowany i przystosowany do specyfiki konkretnej działalności regulamin serwisu internetowego. Zobowiązanie posiadania regulaminu wynika ze stosownej regulacji o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Treść statutu musi być dopasowane do specyfiki aktywności, profesjonalnie skonstruowana.

W sytuacji, gdy będziesz poszukiwać pokrewnych materiałów, to te wskazówki z www z pewnością wydadzą się Tobie bardzo przydatne.

Regulamin kształtuje prawa i zobowiązania stron zawartej na jego podwalinie umowy.

regulamin serwisu internetowego

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg
Regulamin serwisu internetowego to wzorzec umowy, bezapelacyjnie powinno się go umiejscowić na własnej stronie przed zaczęciem zawarcia umów z klientami. Jeżeli bowiem odbiorca nie będzie mógł wcześniej zapoznać się z jego zawartością, nie można się na niego powołać.

Prawo IT strzeże prawa własności intelektualnej w tej branży . Są to znaki towarowe, wzory przemysłowe, prawo autorskie, domeny internetowe. Statut portalu, albo sklepu internetowego skonstruowany dla indywidualnego podmiotu jest zabezpieczony prawami autorskimi. Twórca regulaminu umieszcza w nim nie tylko takie postanowienia, które spełniają jego interesy, lecz również takie, które wymagane są ze względu na obiekt nim objęty.

Z tego względu, tak istotne jest, żeby rozstrzygnięcia regulaminów portali internetowych odpowiadały przede wszystkim normom prawnym i dobrym postępowaniom, oraz nie były sprzeczne z transakcjami konsumenta – .