Każdy ma inne potrzeby i inne priorytety, a odnosi się ta oczywistość do wielu dziedzin życia. Ktoś lubi mięso, drugi delektuje się warzywami, niektórzy nie mogą wyobrazić sobie życia bez samochodu, a kolejni bez aktywności fizycznej. Większość z nas preferuje jednak jazdę na rowerze, ale każdy ma określone wymagania, co do danego jednośladu.

rower

Autor: Giant Polska
Źródło: Giant Polska

Mamy różne typy, ponieważ można wybrać odpowiedni rower dla nas. Jeśli lubisz wysiłek, uwielbiasz góry, to idealny będzie dla Ciebie rower górski (zdrowe rowery). To model przeznaczony dla osób, które nie mogą sobie wyobrazić, na przykład, bezczynnego letniego weekendu. Siedzenie w domu to wręcz kara dla nich, gdy za oknami słoneczna pogoda, w góry aż wzywają swoją aura i czekającymi tam przeszkodami. Warto wiedzieć, że rowery do jazdy po górach sprawdzają się także w… mieście. Są idealne na dziury i wysokie krawężniki, czego nie można powiedzieć o rowerach holenderskich, czy – o zgrozo! – rowerach szoszowych, czyli kolarzówkach.

A jeśli już mowa o tych rowerach, to „holenderki” to rowery, których coraz więcej widać w polskich miastach. Co prawda infrastruktura rowerowa w niektórych miejscach jest beznadziejna, ale i tak rowerzyści starają się dawać sobie radę. Rowery te są tanie, ładne i wytrzymałe. Sprowadzane z Holandii odznaczają się przede wszystkim niepowtarzalnym stylem. Rowery szosowe, czyli kolarzówki to zdecydowanie rowery na dłuższe trasy. Nie nadają się do w góry i do miasta, ale świetnie się sprawdzą, jeśli chcesz szybko pokonać dystans z punktu A do punktu B. szybkie, lekkie, zwinne, takie są rowery szosowe.

Dla tych, co nie chcą jednak się za bardzo przemęczać też znajdzie się rada. Rowery elektryczne (rowery poruszane przez prąd) coraz popularniejsze w naszym kraju rowery napędzane przez nieduży, acz silnik o wysokiej sprawności.

Jeżeli planujesz obejrzeć coś naprawdę dobrego, spójrz na portal tej firmy, znajdziesz u nich dużo bardzo tanich ofert.

Można oczywiście pedałować, ale jeśli nam się odechce będziemy mogli szybko wskoczyć na tryb elektryczny i poczuć się jak na motorze. Rowery tez odnajdują się w każdych warunkach, zaś polecane są dla osób starszych opony mitas dla tych, którzy nie przepadają za tradycyjną jazdą na rowerze, a silniej od siły swoich mięśni wolą elektryczny napęd.