Jest takie miejsce, które śmiało mogłoby się starać o miano kulturalnej stolicy naszego kraju, tą miejscowością jest Kazimierz Dolny. Kazimierz Dolny to miejsce, które przez cały rok tętni życiem, nie tylko niesamowite położenie, ale też ogrom zabytków w samym Kazimierzu i okolicy przyciąga turystów niczym magnes.

kazimierz dolny

Autor: Marek i Ewa Wojciechowscy
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak największą atrakcją Kazimierza jest to, że ciągle odbywają się tu cykliczne imprezy spod znaku kulturalnej rozrywki, ale nie tylko, są też zabawy do białego rana pod znakiem po prostu hałaśliwej muzyki.

Czy zaciekawił Cię ten wpis? Jeśli odpowiesz twierdząco, to idź dalej muzyka bez zaiksu i przeczytaj tam nowe frapujące posty. Nie zwlekaj!

Odkąd organizowany jest tym mieście Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi miasto stało się znane nie tylko w Polsce, ale i wśród naszych sąsiadów. Dodatkową atrakcją jest fakt, że w samym Kazimierzu Dolnym zostało nakręconych parę filmów, ten filmowy klimat przyciąga mniejszych i większych fanów świata kina. Kazimierz Dolny to piękna okolica i miłe klimatyczne miejsce, do którego warto wrócić. Dobrze też wiedzieć o tym, że w Kazimierzu jest kilka bardzo interesujących szlaków pieszych i rowerowych, oczywiście turystycznych, gdy zmęczy nas gwar wokół rynku można wybrać się na bardzo interesującą wycieczkę. Z noclegami też fajne adwokatchojka.pl/ nie powinno być problemu .

kazimierz dolny

Autor: Jeroen Fossaert
Źródło: http://www.flickr.com

Najpiękniejsza część polskiego wybrzeża

Częścią Władysławowa jest Jastrzębia Góra, to miasto, które sprawia, że bardzo duża liczba turystów chcących napawać się pięknymi plażami i wspaniałym morzem właśnie w tych okolicach. Jastrzębia Góra jest miejscem, które na pewno nas zaskoczy. To nie tylko idealne miejsce na urlop nad Bałtykiem letnią porą, ale też idealna opcja by spędzić wczasy jesienią, wiosną, a nawet zimą. Jeżeli, więc byliśmy w Jastrzębiej Górze jedynie latem to wiele jeszcze musimy nadrobić. Jastrzębia Góra to pięknie zachowane zabytki, to również Promenada Światowida, czyli miejsce , które pozwala świetnie się bawić, dużo osób będąc w Jastrzębiej Górze korzysta z tras Nordic Walking – w sumie w tym mieście trasy mają prawie 32km. Tak więc nie sposób się tu nudzić. Dodatkowo można też udać się na przykład do Muzeum Latarnictwa Morskiego. A parę kilometrów od Jastrzębiej Góry można też na przykład spróbować swoich sił na paralotni albo wybrać się w lot widokowy nad naszym pięknym morzem i wybrzeżem. Poza tym w obrębie Jastrzębiej Góry jest najwyższy klif na wybrzeżu Bałtyku. Przyroda w tych rejonach daje dużo możliwości spędzenia czasu w bardzo przyjaznych warunkach natury. To doskonała okolica na każdy rodzaj wypoczynku w każdym z dwunastu miesięcy.