W niejednej firmie pracownicy mogą stanąć przed problemem, co kupić swojemu szefowi. Niestety nie jest to łatwa sprawa, szczególnie jeżeli się nie zna dobrze upodobań i gustów danej osoby.

Dla kogoś bliskiego czy dobrego znajomego kupić można coś żartobliwego albo – czytaj resztę pod adresem – praktycznego. Jeżeli ze swoim szefem dobrze się żyje, można wręcz powiedzieć na przyjacielskiej stopie, to taki rodzaj prezentu można również zaryzykować. Jednak często może się zdarzyć, że szef jest na dystans z resztą załogi, i w takim przypadku wybór będzie

więcej

Autor: ProFlowers
Źródło: http://www.flickr.com

dużo trudniejszy. Powinno się wówczas postawić na jak największą neutralność – dzięki temu można będzie uniknąć problemów, czy będzie się podobał kolor lub czy coś będzie miało właściwy rozmiar. Zakup prezentu neutralnego spowoduje, że taki prezent nawet jeśli komuś się nie spodoba, to jednak nadal można go będzie wykorzystać. Jeśli jednak podaruje się coś, co absolutnie nie będzie pasowało do stylu danego szefa, to wówczas taki upominek stać się może dużym rozczarowaniem.

Kupując prezenty dla szefa warto skorzystać z propozycji internetowych sklepów, których coraz większa ilość proponuje różne prezenty. Niektóre z nich oferują profesjonalną pomoc w doborze takiego prezentu – po przekazaniu kilku informacji o swoim szefie pracownicy ze sklepu przedstawiają kilka opcji, i najczęściej klienci którąś z nich koniec końców wybierają. Można też samodzielnie zacząć szukanie, lecz wtedy warto się trzymać paru reguł, żeby nie popełnić gafy. Bardzo popularnymi rodzajami upominków są najróżniejsze artykuły papiernicze i biurowe.

Oczywiście mowa tu jest o produktach luksusowych, z górnej półki, bo przecież innych raczej szefowi nie wypada wręczać. Na pewno markowe pióro albo solidna skórzana aktówka będą na miejscu, można również pomyśleć o jakimś nietypowym gadżecie do postawienia na stole. Jeśli szef pali papierosy, to ekskluzywna zapalniczka albo pudełko markowych cygar mogą spełnić swoją rolę, a miłośnikowi dobrych trunków butelka koniaku lub brandy również na pewno może sprawić sporo przyjemności.