

Urzędem wydającym kartę jest zwykle Wojewoda, który takie pozwolenie wydał. Jeżeli obcokrajowiec jest w naszym kraju ze powodów humanitarnych to takowy dokument wydaje komendant Straży Granicznej lub komendant placówki Straży Granicznej, który też wydał pozwolenie na zamieszkanie. Ważne, żeby pamiętać, że pierwsza karta pobytu cudzoziemca dawana jest z urzędu (chociaż tutaj też są wyjątki), o następną zaś trzeba składać wniosek i kosztuje ona 50 zł – pobyt cudzoziemnców w Polsce. Teraz opiszmy samym procesem wydawania dokumentu.
Zobacz większą ilość detali, a poznasz inne materiały, które na pewno również Cię zaintrygują. Nie zwlekaj więc i użyj linku adwokat Warszawa Wola.
Nie jest on skomplikowany, a zależy od przychylnie zakończonego postępowania, po dostaniu postanowienia administracyjnej.
Dokument zabieramy osobiście. Zanim jednak obcokrajowiec ją otrzyma, będzie musiał złożyć odciski palców. Wtedy Wojewoda dokładnie kontroluje czy karta trafia we właściwe ręce i na tym koniec wszystkich formalności. Wniosek przydaje się jeśli takowa karta zostanie zgubiona, zniszczona, bądź jest wyrabiana po raz drugi po utracie ważności. Karta pobytu cudzoziemca usprawnia cudzoziemcom życie na terenie naszego kraju. Jeżeli planuje spędzać on dłużej niż 3 miesiące to ważne, aby postarać się o taki dokument.