Słowacja i Węgry są ładnymi państwami. I chociaż w sumie na świecie w zasadzie autentycznie wszystkie kraje mają podróżnym dużo do zaoferowania, to fakty są takie, że tak naprawdę Słowacy i Węgrzy naprawdę mogą być bardzo dumni ze swojego państwa. Bardzo dużym atutem owych miejsc jest to, z polskiego punktu widzenia, że naprawdę są bardzo blisko nas. W szczególności mieszkańcy południowej części Polski nie mają daleko. A więc: w jaki sposób zorganizować dla siebie świetną wycieczkę po Słowacji lub Węgrzech? Na początek warto spojrzeć bliżej na Słowację.

Węgry Budapeszt

Autor: Alessandro Caproni
Źródło: http://www.flickr.com

Chociaż bardzo często myślimy, iż akurat Słowacja oferuje tylko ładne góry, to jednak takie postrzeganie naszych sąsiadów jest bardzo krzywdzące. W sumie ze Słowakami nie mamy wiele do czynienia – no przynajmniej jeśli brać w rachubę naszych sąsiadów. Chodzi tutaj o pozytywy, lecz również negatywy. Generalnie mamy do Słowaków mocno neutralny stosunek, chociaż to nie oznacza, że ich jakoś ignorujemy.

Zaciekawiły Cię treści zawarte w tym poście? Czujesz jednak niedosyt? Zatem zachęcamy do następnej witryny – naciśnij tu place zabaw producent i przenieś się tam.

Można w sumie powiedzieć, że ostatnimi czasy coraz lepiej znamy Słowację. I bardzo dobrze, bo Słowacja atrakcje są ze wszech miar interesujące, jest ich niezwykle wiele.

Weźmy chociażby pod uwagę Bratysławę, czyli oczywiście stolicę naszych południowych sąsiadów. Naprawdę urocze miasto, choć dobrze widać swoisty prowincjonalizm oraz spore ślady po komunizmie. W bardzo dużym błędzie są ludzie, którzy uważają, że Bratysława jest nieciekawą stolicą. Naturalnie to nie klimatyczny Wiedeń, który jest umiejscowiony nieopodal, ale fani zwiedzania europejskich miast z całą pewnością muszą wiedzieć, iż Bratysława to miejsce, które należy zobaczyć. Szczególnie, że przecież z Warszawy oraz kilku dużych miast możemy pojechać do Bratysławy komfortowym autobusem, a konkretniej Polskim Busem.

Słowacja- Bratysława

Autor: young shanahan
Źródło: http://www.flickr.com

Trudno opisać w takowym tekście wszystkie atrakcje Słowacji, a trzeba w końcu jeszcze nieco wymienić Węgry atrakcje. No cóż, na pewno popularne jezioro Balaton to nadal to miejsce, które nawet wśród Polaków wcale nie odeszło do lamusa. Naturalnie można tak czy siak zapomnieć, że polscy podróżni będą w dziesiątkach tysięcy odwiedzali Balaton, lecz w czasie sezonu całkiem często spotykane są samochody na naszych blachach. Trzeba także napisać, iż Budapeszt to chyba najpiękniejsza stolica w Europie. To zapewne mocno kontrowersyjna teza, lecz doprawdy Budapeszt jest piękny.