Cały ten świat jest z pewnością piękny – ten człowiek, który posiada waleczność, kasę oraz dużo wolnych chwil bądź co bądź jest wielkim farciarzem. Ma okazję zwiedzić niemalże wszystkie państwa na świecie.

Wiadoma kwestia: pewne państwa są aktualnie całkowicie zamknięte dla turystów albo dostęp do nich jest mocno utrudniony. Arabia czy Somalia są interesującymi kierunkami, ale z różnego rodzaju przyczyn nie – sprawdź propozycję – są one no przynajmniej na tę chwilę otwarte dla turystów. Jeżeli gdzieś nas niestety nie chcą lub nie są w stanie wpuścić, nie ma większego sensu na siłę wchodzić. Chociaż wiadoma kwestia, że istnieją hardkorowi podróżnicy, którzy nie boją się dosłownie niczego. Należy docenić takowych podróżników, są bohaterami!

No inna kwestia, iż turysta, który do tej pory był tylko w bezpiecznych krajach byłby samobójcą, gdyby najzwyczajniej w świecie podjął tak wielkie ryzyko. Zresztą w naszej ojczyźnie również jest naprawdę pięknie. Nierzadko deprecjonujemy potęgę turystyczną naszego kraju, co jest wielkim przewinieniem. Zresztą to „niezwykłe”, że co niektórzy jeżdżą po całym świecie, lecz nie zdołali jeszcze nawet dokładnie poznać własnej ojczyzny. Chociaż to jasne, iż nie za bardzo można negatywnie oceniać takowy rodzaj turystyki. Szanujmy inne upodobania, choć nigdy nie zapominajmy o tym jak sporo urokliwych atrakcji leży na terenie RP. Zwłaszcza Bolesławiec i okolice tego miasteczka, ogólnie Dolny Śląsk, to naprawdę ładne miejsce.

Bardzo dobry pomysł na poznawanie obszaru województwa dolnośląskiego to z pewnością natrafienie na urokliwy hotel w Bolesławcu, a później organizowanie jednodniowych wycieczek autem – szczegóły. Ostrzeżenie: nawet miesiąc nie wystarczy na zaznajomienie się z najładniejszymi miejscami na terenie Dolnego Śląska! Zapewne tak wiele wolnego czasu nie mamy, lecz zapamiętajmy, że byłoby fajnie, gdybyśmy na dłuższą chwilę ostali się w fajnym hoteliku. W sumie w Bolesławcu oraz najbliższej okolicy znajdzie się sporo hoteli, więc nawet jeśli zajedziemy na Dolny Śląsk bez przygotowania się, zapewne nie napotkamy na najmniejszy problem.