Z tego co widzę, bardzo często ludzie udają się na wakacje do choćby Sopotu, a dzieciaki po prostu zostawiają u własnych rodziców. Jednak naturalnie w wielu przypadkach Polacy nie wyobrażają sobie wczasów bez własnych dzieciaków. To spory koszt, lecz tak czy siak wakacje nad morzem z dziećmi są prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Można śmiało powiedzieć, że wczasy z własnymi dziećmi mają trochę wad, ale również nie są pozbawione zalet. Tych drugich jest sporo więcej!

Morze Bałtyckie o wschodzie słońca

Autor: dicau58
Źródło: http://www.flickr.com

Według mnie doskonałym miejscem dla pragnących niesamowicie spędzić wakacje nad morzem z dziećmi jest Sopot. Najbardziej elegancki polski kurort – niezwykle miejsce, choć z całą pewnością nie jest zbytnio tanie. Ostatnio czytałem, że Sopot to najdroższe miasto w Polsce, a do tego jednym z najdroższych na Starym Kontynencie. Piszę w tym momencie o turystyce! Jednak tak czy siak Sopot to miasto, które bez wątpienia warto zobaczyć. Osobiście bardzo się staram, aby spędzić w Trójmieście przynajmniej weekend w trakcie roku. Nie nudzi mi się!

plaża w Krynicy Morskiej

Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com

Sopot może zagwarantować fantastyczne plaże – jednak uważam, że wczasy nad morzem nie powinny polegać wyłącznie na plażowaniu i chodzeniu po mieście. Należy, takie jest moje zdanie, zwiedzać atrakcyjne miejsca. Przykładowo jednodniowa wycieczka do Gdańska w żadnym razie nie jest beznadziejnym pomysłem. Stolica Pomorza to piękne, duże miasto, które dla turystów jest w stanie zaoferować zapierające dech w piersiach widoki. Myślę, że nie skłamię, jeżeli napiszę, iż Gdańsk to polska czołówka, jeśli w rachubę wchodzą miasta w naszym kraju. Chociaż fajna jest również Gdynia.

Niezwykłe miasto – przecież jest bardzo młode. Naturalnie jak na miasto. Pewnie większość z nas kojarzy, że przed wojną Gdańsk nie był polskim miastem. No i Sopot także. To spowodowało, iż polskie władze tak jakby stworzyły Gdynię. Sądzę, że to tak naprawdę jedna z lepszych decyzji w historii Polski. Nasze dziecko będzie na wczasach niezwykle świetnie się czuło, więc nie pozostaje nic innego jak szybko zdecydować się na tego typu wyjazd. Chociaż nie chodzi wyłącznie o Morze Bałtyckie. Zwłaszcza mieszkańcy południowej Polski mają relatywnie krótki czas przejazdu do choćby chorwackich plaż.