Świat jest za urokliwy, abyśmy mogli siedzieć tylko w ojczyźnie. Oczywiście i na terenie Polski nie brakuje wielu ładnych miejsc, ale jeżeli mamy tylko pieniądze, paszport oraz nieco wolnego, z pewnością powinniśmy doceniać wyjazdy za granicę. Zresztą ciężko przekonywać ludzi do wyjazdów – to znaczy w 2013 roku wypoczywało poza Polską najwięcej Polaków w historii. To bardzo dobrze pokazuje, że tak naprawdę biuro podróży w którymś z polskich miast to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Choć oczywiście nie ma sensu poruszyć w tym tekście tematów typowo biznesowych. Przydałoby się chociażby na moment zrelaksować się, nareszcie zapomnieć o kasie.

eccoholiday
Doskonałą destynacją dla zwykłego Nowaka jest niewątpliwie Egipt. Zapewne pewni ludzie rzekną, że w końcu tak czy siak nie ma bardziej oklepanego miejsca na wypoczynek (www.eccotravel.eu/tajlandia/), niż właśnie Egipt. Jednak trzeba pamiętać, iż bardzo często rzeczywistość jest taka, że to co trochę bardziej oklepane, jest najlepsze. Przecież last albo first minute w Egipcie to doskonała szansa na wypoczynek w bądź co bądź egzotycznym kraju, ale jednak za stosunkowo nieduże pieniądze. Oferty first minute możesz znaleźć na tej stronie. Zapewne jest bardzo wielu ludzi, których i tak nie stać na nawet kilka dni nad polskim morzem, ale generalnie ciężko rzec, że dla fanów zagranicznych wojaży można zaproponować coś sporo tańszego, aniżeli Egipt.

W zasadzie Egipt to idealna destynacja – mili ludzie, chociaż z pewnością traktują podróżnych jak dojne krowy: głównie bogaci Rosjanie ich tak rozpieścili, dosyć nieduże ceny, smaczne jedzenie, bajeczna pogoda oraz wiele atrakcji światowej klasy sprawiają, że Egipt może nie jawi się nam jak raj – jest za biednie i brudno, ale tak czy sial jeżeli nie jesteśmy jakimiś snobami, którym tylko Kenia albo Seszele w głowie, pewnie będziemy pod wielkim wrażeniem!

egipt

Autor: Adam Inglis
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele osób pyta się czy tak naprawdę jest sens zamiast first bądź last minute – przede wszystkim boimy się o własne bezpieczeństwo. No cóż – tak naprawdę wypoczynek w Egipcie jest bardzo bezpieczny. Wiadoma sytuacja – kierowcy jeżdżą jak wariaci, ale w końcu chyba nie ma zbyt wielu Polaków, którzy wypożyczają samochód na miejscu. A poza tym, choć sytuacja polityczna na obszarze Egiptu znacznie się zmieniła, szkoda, że na gorsze, to jednakowoż w dalszym ciągu przeciętny podróżny nie powinien bać się o swoje bezpieczeństwo. Chociaż należy uważać.