Na starcie warto sobie uświadomić jedno – w żadnym razie nie trzeba bać się latania. Codziennie na Ziemi giną tysiące osób w chociażby wypadkach na drodze – tak czy siak zdecydowana większość ludzi nie obawia poruszania się samochodem. Z samolotami powinno być identycznie. Oczywiście wypadki lotnicze mogą się zdarzyć, lecz są bardzo rzadkie. Chociaż niewątpliwie są bardzo medialne – to nie dziwi, bo kiedy już dochodzi do nieszczęśliwego zdarzenia, generalnie ginie wielu ludzi. Na całe szczęście ilość takich zdarzeń jest niewielka, szczególnie na europejskim niebie.

Lotnisko

Autor: Dave Taylor
Źródło: http://www.flickr.com

Bo niby kiedy pasażerowie lotu z Wrocławia do Dublina bądź ludzie lecący z Mediolanu do Pragi mieli w ostatnich latach jakieś kłopoty? Trzeba także niejako walczyć z argumentami ludzi, którzy uważają, że ciągle lot samolotem jest drogi.

Fakty są takie, iż w wielu przypadkach samolot z Warszawy do na przykład Paryża jest mniejszym kosztem, aniżeli bilet na pociąg z Rzeszowa do Szczecina. Dzisiaj na całe szczęście latanie jest całkiem tanie. Akurat mowa tutaj wyłącznie o lotach na obszarze Europy, chociaż i na ceny połączeń lotniczych z Nowym Jorkiem albo Tokio także trudno się uskarżać.

I Polacy odkryli tanie latanie samolotem – głównie w rachubę wchodzi praca za granicą lub odwiedzanie rodziny i znajomych, lecz również wzrasta liczba tych Polaków, którzy po prostu zwiedzają ciekawe miejsca. Co prawda i niegdyś samoloty były względnie rozpowszechnionym typem transportu, ale właśnie tanie bilety lotnicze spowodowały, że znacząco wzrosło zapotrzebowanie naszych rodaków na usługi samolotowe.

Samoloty w różnych cenach

Autor: Aero Icarus
Źródło: http://www.flickr.com

Aby mieć możliwość naprawdę tanio latać, np. za kilka złotych zwiedzić Stavanger, należy kupić bilet z odpowiednim wyprzedzeniem. Jeśli chcemy wylecieć w sobotę, a kupujemy bilet w przykładowo piątek, nie powinniśmy oczekiwać bardzo korzystnych cen.

Spojrzyj na opublikowany tutaj (https://www.eccoholiday.com/p/grecja-santorini) tekst, a na pewno niesamowicie Cię zainteresuje, gdyż znajdziesz w tamtym miejscu ważne informacje dotyczące tego zagadnienia.

Najczęściej rezerwacja za pomocą karty także jest w stanie dać spore obniżki. Naturalnie nie płacimy za bagaż podręczny, lecz jeśli w grę wchodzi walizka, to już musimy dopłacać za bilet. Całkiem sporo blogów traktuje odnośnie latania samolotem, a więc z pewnością warto zapoznać się z polską blogosferą.

Sposobów jest sporo – nie ma problemu z tanim lataniem.