Usytuowany na południu Polski Kraków, jest jednym z najznamienitszych miast i perełką narodowego spuścizny kulturowego. Dawno temu piastował funkcję stolicy kraju, rezydencji królów. To okazałe miasto, usytuowane nad królową polskich rzek, Wisłą, zwiedzają turyści z całego globu.

widok na Zamek Wawelski

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
W roku 1978 Stare Miasto, Wawel i Kazimierz wpisano na ogólnoświatową listę zabytków UNESCO. Oglądanie Wzgórza Wawelskiego i jego zabytków, to nie tylko doskonała nauka historii, ale także okazała uczta duchowa. Konieczne jest zwiedzenie zabytków Krakowa, historii i wielu ciekawostek, oraz legend, które opowiadają oprowadzacze o każdym zabytku w obwodzie Starego Miasta (wycieczki i transfery). Przewodnicy wycieczek robią wszystko, żeby czas wycieczki w tym mieście przyniósł sporo pięknych chwil. Trakt, jakim wkraczali do Krakowa królowie, poselstwa także poproszeni goście, to również często odwiedzany trakt krajoznawczy w Krakowie. Zawiera wszystko to, co trzeba ujrzeć przybywając na wycieczkę do Krakowa.
Następnym, ważnym punktem eskapady do Krakowa jest Zamek Królewski, dawna rezydencja królów polskich, niezmiernie piękna, w większości renesansową budowlę, również katedrę na Wawelu, lokalizacja pochówku wielu królów Polski. Przechadzka z przewodnikiem pozwoli poznać niezwykłe przypadki miasta, dowiedzieć się wielu zajmujących spraw na temat odwiedzonych zabytków oraz doznać doskonałej atmosfery tego niebanalnego miejsca – .

Pragniesz zgłębić także inne analogiczne artykuły, jednak nie wiesz, w którym miejscu je znaleźć? Bez nerwów – zobacz więcej w tekście (https://www.hotelaltus.pl/konferencje/sale-konferencyjne).

Muzeum Auschwitz Birkenau, jest miejscem uwiecznienia najgorszej w historii globu, przemyślanej i urządzonej wytwórni śmierci, jaką był skonstruowany przez Niemców obóz koncentracyjny w Oświęcimiu. Wyjeżdżając na wycieczkę do Oświęcimia, każdy z nas ma możliwość przemyśleć i zrozumieć najmroczniejsze zakamarki ludzkiej duszy i realny efekt wdrożenia ich w życie. Każdy człowiek powinien zwiedzić Oświęcim i życzyć sobie, ażeby już w żadnym wypadku nie ponowiła się ta najbardziej krwawa z kart w dziejach ludzkości. Planując wycieczkę do Krakowa, czy do Oświęcimia, najpewniej powierzyć jej organizację doświadczonej firmie organizującej wycieczki.