Co to ma być? Słyszy się, gdy prezentuje się jakieś osobie przykładowe teksty napisane w języku hindi czy z języka indonezyjskiego. No cóż, należy powiedzieć, że te języki robią wrażenie, wprowadzają zakłopotanie i zdziwienie, powodują krępującą ciszę albo prowokują myślenie w stylu, jaki ten świat jest dziwny i różnorodny. A co, jeśli spotkamy kogoś, kto dobrze mówi w takim języku, a nie jest mieszkańcem tegoż kraju? Będziemy zadziwieni!

Co po maturze? Szkoła policealna!

Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com

Ale zanim to nastąpi wypowiemy prostą prośbę: powiedz coś po… No tak, ”prosta”, ponieważ ludzie, którzy posługują się przykładowo chińskim czy arabski, a są z naszego kraju co rusz słyszą takie niewinne zapytanie. Niejednemu jednak będzie to pasować, jest miło, kiedy można komuś zaszpanować, drugi natomiast zamknie się w sobie i wkurzy na dodatek, nie będzie chciał spotykać się z ludźmi, albo nie będzie mówił, że ma taka rzadka umiejętność., nie będzie dopóki ktoś inny go nie pochwali…

Tym niemniej, jest zdecydowanie więcej zalet w takim stanie rzeczy, lecz przykładowo nauka języka hindi (ciekawy język hindi) i osiągalne słowniki czy podręczniki to pewnie niełatwa sytuacja. Trudno wymagać, żeby tego typu pomoce naukowe sprzedawane były przez księgarnie, ich tam najzwyczajniej w świecie nie ma. Zawsze można jednak zakupić książki przez Internet, słowniki w Internecie.

Czyżby ten artykuł zainteresował Cię tak bardzo, że masz ochotę zaznajomić się z następnym? To rewelacyjnie. Zatem tu kliknij i sprawdź sporo newsów.

Jeśli rozchodzi się o język indonezyjski to sytuacja jest jeszcze dziwniejsza. Słownik do nauki języka indonezyjskiego znajdziesz w sieci, ale trudniej będzie z innymi, bardziej przeznaczonymi do nauki pomocami.

Dobrą propozycją są dwa inne języki: holenderski (niderlandzki) i islandzki (nauka islandzkiego). Nauka tegopierwszego z wymienionych przydaje się przede wszystkim osobom wyjeżdżającym do Holandii za chlebem, ten drugi zaś można określić, jako inwestycję we własny rozwój zawodowy. Słowniki do nauki języka holenderskiego, podobnie, jak inne pomoce naukowe są łatwo osiągalne. Z nauką języka islandzkiego (słowniki, podręczniki, skrypty) nie jest tak łatwo,ale jeśli ktoś chce, dostanie odpowiednie materiały do nauki.