Tygodniowy odpoczynek w czasie zimy to coś niezwykłego. Zwłaszcza bardzo dużo powodów do satysfakcji mają takie osoby, które kochają sporty zimowe. Czyli najbardziej wspaniałym pomysłem dla pragnących odpocząć w trakcie przerwy zimowej są narty. Muszę napisać, że jestem ogromnym fanem narciarstwa, uważam, iż tak naprawdę nie ma zbyt wielu bardziej wspaniałych form aktywności sportowej, aniżeli narty góry. Te osoby, które sądzą zgoła inaczej zapewne nigdy nie miały okazji uprawiać jakichkolwiek sportów zimowych!

narciarstwo

Autor: Lindsey Nicholson
Źródło: http://www.flickr.com

No dobrze, ale jak w takim razie trzeba przygotować się na swój pierwszy w życiu prawdziwy wypad na narty? Trzeba odrobinę zaznajomić się z forami dotyczącymi właśnie nart. Jednak ogólnie żadne większe przygotowanie nie – więcej dowiesz się na tej stronie – jest potrzebne. Mogę w sumie zaryzykować twierdzenie, że najczęściej najbardziej wskazanym wyjściem jest pójść na żywioł. Sądzę, iż w każdym przypadku należy bardzo uważać na bezpieczeństwo, a pewnie wszystko będzie w porządku. Przecież wszystko jest dla ludzi – takich, którzy twardo stąpają po ziemi, w żadnym razie nie przesadzają.

Należy wiedzieć, że dla adepta prawdziwym strzałem w dziesiątkę, idealną destynacją, są zakopane wyciągi narciarskie. Chociażby dlatego, że właśnie Zakopane posiada najbardziej rozbudowaną infrastrukturę zimową w naszym kraju. Często ludzie nieco dziwią się olbrzymiej popularności Zakopanego – cóż, to miasto ma wiele wad, ale nigdy nie można uważać, że jeśli pragniemy uprawiać sporty zimowe, to we właśnie Zakopanem nie będziemy mieli takiej sposobności – obszerne opracowanie. I w sumie nie tylko ja w taki sposób rozumuję, sporo osób mi przyklaśnie. Zresztą Zakopane jest przecież stolicą Tatr!

snowboard

Autor: Eyes Up
Źródło: http://www.flickr.com

Może jestem odrobinę nieobiektywny, lecz fakty są takie, że stoki narciarskie tatry są czymś niezwykłym. Jak widać, jeżeli do tej pory nie miałeś pojęcia, co robić w czasie zimnego urlopu, zapewne po zaznajomieniu się z owym tekstem nie masz większych wątpliwości. Krótko podsumowując: bez dwóch zdań nie ma lepszego wyjścia, aniżeli uprawianie sportów zimowych. Taka jest moja opinia. Trudno w sumie się ze mną nie zgodzić, ponieważ nie piszę nic przesadnie kontrowersyjnego.