Miejsce cudowne, które przypomina baśniową krainę? To oczywiście Barcelona.
Jest to miejsce, w którym można się całkowicie zatracić spędzając wyjątkowe godziny.

Zabytki Barcelony to nie tylko masowo wybierane przez turystów miejsca. To także zapierające dech w piersiach, schludne, szerokie, piaszczyste plaże,

barcelona

Autor: Athena Lao
Źródło: http://www.flickr.com

biegnące kilometrami bulwary i co najważniejsze: ludzie. To dzięki ich obecności przemierzając ulicę Paseo de Gracia nasza twarz nie jest pozbawiona uśmiechu. Ulica ta, to jedna z bardziej wyjątkowych ulic Barcelony. Znajdują się przy niej dwa najbardziej cieszące się popularnością gmachy zaprojektowane przez Antonio Gaudiego. Pierwszy to Casa Batllo, dom przekazany Gaudiemu do poprawki. Artysta zapragnął oddać cząstkę siebie i przekształcił nudną kamienicę w bajeczną mieszankę kształtów, światła i odcieni wszelakich barw. Niedaleko stąd zobaczymy dom pod nazwą Casa Mila, który był swoistą odpowiedzią Gaudiego na brak nieciekawej architektury w mieście. Jednak z powodu zatargów ze zleceniodawcą finał budowy nigdy (szczegółyna ten temat> http://villamare.com.pl) nie miał miejsca, fakt ten, nie był jednak nigdy przeszkodą ku temu, by budowała została nazwana najładniejszym dziełem tego artysty.

Następnie udajemy się obejrzeć najbardziej spektakularną z jego budowli. To Sagrada Familia. Bazylika, która od ponad stu lat jest w ciągłej budowie. Jeden rzut oka na świątynię wystarczy, żeby stwierdzić iż jest to przedsięwzięcie niezwykle odważne i oryginalne . Barrio Gotico, czyli Dzielnica Gotycka to średniowieczne centrum Barcelony,labirynt wąskich urokliwych uliczek, z tysiącami kawiarni i cukierni to przede wszystkim wymarzone miejsce na sjestę. Barcelona i Rzym to dla wielu z nas najbardziej urokliwe miasta w Europie. Nawet nazwy zabytków mają ze sobą powiązane. Otóż w Rzymie w pobliżu Palazzo Ambasciata di Spagna, miała miejsce dawniej siedziba hiszpańskiej misji dyplomatycznej, więc schody znajdujące się obok nazwano hiszpańskimi. Od wieluset lat Schody Hiszpańskie są miejscem spotkań zwiedzających i mieszkańców.