Zagraniczne podróże od lat kusiły polskich oraz europejskich wczasowiczów – bądź co bądź u nas pogoda jest nieprzewidywalna, a koszty noclegu czy wyżywienia dość wielkie. Dodatkowo bodajże każdy chce zobaczyć bajeczne widoki i co najmniej raz w życiu pomieszkać bliżej Zwrotnika Raka. Ogromną popularnością w dalszym ciągu cieszą się śródziemnomorskie kraje, choć ostatnimi czasy rząd odradza podróże w te rejony, a dokładniej do Egiptu bądź Maroka, ze względu na zagrożenie atakami terrorystycznymi. Rzecz jasna nie każdy wczasowicz jest lękliwy, lecz cóż szkodzi przemyśleć inne kierunki podróży.

Egipt

Autor: Adam Inglis
Źródło: http://www.flickr.com
Czarny kontynent przyciąga nie tylko badaczy historii, ale również obieżyświatów spragnionych wielkich emocji. Na pustyni niewiele da się zobaczyć, ale już egipskie piramidy są bezdyskusyjną atrakcją turystyczną. Jeśli jednak wyjazd do wspomnianego kraju na razie jest dosyć niebezpieczny, to można wykorzystać hasła Zanzibar wczasy i urlop Madagaskar, żeby na stronach internetowych zasięgnąć konkretnych i wyczerpujących informacji dotyczących wyjazdu w te rejony. Palmy, złote plaże, lazurowe morze – takie widoki kuszą Europejczyków spragnionych promieni słonecznych.

Jednak dla niektórych podróżników afrykański kontynent leży zbyt blisko i dlatego wcale nie planują przeglądać propozycji biur podróży pod kątem sformułowania Zanzibar last minute, lecz wolą polecieć na wyspy Oceanii bądź (informacje) do brazylijskiej puszczy. Podczas gdy jedni wybierają doskonale wyposażone kurorty, to pozostali woleliby przeżyć niezapomnianą przygodę. Ważne jest to, żeby cudownie się bawić i rzecz jasna zrobić dużo pięknych fotografii.

Bahamy

Autor: Don O’Brien
Źródło: http://www.flickr.com
Przywykło się myśleć, że wyraz egzotyka pasuje jedynie do wycieczek w obszary podzwrotnikowe, tymczasem tak samo wyprawa na Antarktydę też może być egzotyczną, gdyż na podbój mroźnej krainy wyruszają nieliczni, lecz i zarazem zdeterminowani globtroterzy.

Tak oryginalny pomysł na wczasy może okazać się strzałem w dziesiątkę, choć tak wyjątkowa wyprawa może mocno zaskoczyć tych, którzy właśnie usłyszeli od męża, że spędzą najbliższe ferie albo wakacje na krańcach południowej półkuli. W istocie trudno dziwić się lekko znudzonym Polakom, zwłaszcza wtedy, kiedy co roku wyjeżdżają na Majorkę lub Bahamy – radykalna zmiana oczywiście bywa w życiu czasami potrzebna.