Zbliżają się słoneczne dni, a zatem idealna pora, by urwać się z kieratu i skoczyć na kilkudniowy urlop. Dni świąteczne w maju w tym roku mają być ładne, warto więc już dzisiaj zaplanować sobie wyjazd. Niestety, na kilka tygodni przed terminem raczej niełatwo odnaleźć wolne noclegi. Jednak jest rozwiązanie sytuacji – czemu by nie udać się pod namiot? Bądź na wędrówkę po górach, z pobytami w schroniskach? Jeżeli odpowiada ci taka opcja, musisz teraz udać się do dedykowanego sklepu, żeby zakupić porządne akcesoria turystyczne.

Tatry

Autor: hosiawak
Źródło: www.flickr.com

Dla was katalog rzeczy, które musisz mieć ze sobą, gdy wyruszasz na szlak:

Plecaki turystyczne – jest to sprzęt, na zamówienie którego nie warto skąpić kasy. Mądrze jest nabyć plecak lepszej marki, bo daje to gwarancję, że nie rozleci się on po kilku pakowaniach. Obok pojemności plecaka zwróć uwagę na ergonomię użytkowania. Plecaki – sprawdź naszą propozycję – turystyczne trzeba zawsze przed zakupem próbnie zakładać! Szybkość chodzenia z plecakiem jest fundamentalna dla każdego piechura.

Jeśli chciałbyś przeczytać większą porcję informacji na rozpatrywany tutaj temat, to uczciwie zalecamy ten serwis – kliknij i zobacz, czy przykuła Twój wzrok.

Dla turystów: modny marmot.

Wygodne buty – były przypadki nierozsądnych turystów, którzy łazili po szczytach w klapeczkach lub trampkach. Nie powielaj ich błędu, zdobądź wygodne i mocne buty, pomyślane na górskie drogi.

Namiot do spania – trzeba mieć taki, który jest wykonany z mocnego materiału, który dobrze osłania przed ciężkimi warunkami atmosferycznymi. Dobry namiot ma być też poręczny, byś nie miał trudności z wnoszeniem go na szczyty.

Śpiwór – wyprodukowany z mocnego i ciepłego surowca. Ma zagwarantować ci ciepło, gdy będziesz nocował na samej ziemi.

Busola – na szlakach telefon z Google Maps za dużo ci nie pomoże. Zamów aktualne mapy okolicy, w której będziesz przebywał oraz działający kompas. Zobacz: .

Zapasowa bateria do telefonu – bardzo przydatna rzecz, która potrafi uratować życie. W swoim smartfonie wyłącz wszystkie funkcje, które zjadają energię i nie zapomnij wklepać ważnych numerów do GOPRu.

Termos – kawa podczas drogi po górach to cenna rzecz. Płyny możesz podgrzewać w schroniskach.