Podróżujemy coraz chętniej i dalej, głównie ze względu na tanie bilety lotnicze. Wystarczy niewielka suma pieniędzy, szybkość i dobra promocja tanich linii lotniczych, aby kilka godzin polecieć na drugi koniec Europy. Obecnie jest to nie tylko prawdopodobne, ale też proste. Jeśli nauczymy się kilku najważniejszych kwestii, będziemy w stanie przemierzyć świat wzdłuż i wszerz za nieduże pieniądze.

Startujący samolot

Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze: uwaga

Jeśli nie chcemy, aby umknęła nam jakaś informacja o tanich biletach, każdy dzień zaczynajmy od sprawdzania świeżych ofert. Dobrze również zapisać się do newslettera interesującej nas linii lotniczej. Wystarczy przeznaczyć kilkanaście minut dziennie na przeszukanie paru stron www, by powiększyć szanse na tanie latanie w wymarzonym kierunku i przystępnej cenie.

Po drugie: zmniejsz swój bagaż

Możemy dużo oszczędzić na koszcie podróży, jeśli uszczuplimy nasz bagaż. Gdy wybieramy się w niedaleką podróż, nie potrzebujemy brać ze sobą wielu rzeczy i wówczas wystarczy nam tylko bagaż podręczny. Na początku, loty wyłącznie z małym bagażem podręcznym mogą wydawać się niewykonalne, jednak to tylko pozory. Najczęściej dopuszczalny limit wagowy bagażu podręcznego, to dziesięć kilogramów.

Czy publikowany temat wydał Ci się fascynujący? To świetnie, ponieważ jak wejdziesz tu, odnajdziesz pożyteczne informacje (http://www.e-militaria.pl/helikon_14), które Cię niewątpliwie zaintrygują.

Lądujący samolot

Autor: Ge.Ne
Źródło: http://www.flickr.com

Rzeczy składające się na tę wagę, powinny w zupełności wystarczyć na niejedną podróż, zwłaszcza po Europie. Pamiętajmy, że niektóre produkty, np. ubrania i kosmetyki, są w wielu krajach sporo tańsze, niż u nas, z tego względu nie warto płacić dodatkowych sum za bagaż. Dzięki zmniejszeniu wagi bagażu już na początku minimalizujemy koszty podróży oraz czas, ponieważ na lotnisku nie będziemy musieli oczekiwać na nadanie bagażu, co jest ważne przede wszystkim przy krótkim czasie przesiadkowym.

Po trzecie: elastyczność

Chcąc kupić tanie bilety lotnicze, to my musimy dostosować się do terminu, w którym obowiązuje promocja, a nie odwrotnie. Jeżeli natrafimy na bardzo korzystne oferty, pamiętajmy, że czasu na decyzję jest mało, ponieważ ten sam bilet może równocześnie kupić ktoś w Australii, Norwegii lub USA.

Czy poszukujesz na stronie zanzibar last minute czegoś niezwykle interesującego? Zapraszamy w takim razie do następnego wpisu. Musisz jedynie wejść w ten link.

Tanie loty, zwłaszcza w Polsce, rozchodzą się jak świeże bułeczki. Jeśli chcemy zwiększyć swoje szanse na zakup biletu w niskiej cenie, szukajmy lotów na dni w środku tygodnia, przeloty w niskich cenach pojawiają się na loty we wtorki, środy i czwartki. Unikajmy wypraw w weekendy, bo wtedy lata najwięcej ludzi i cena przeważnie jest wyższa.