Każdego roku mamy taki przyjemny dylemat – w które miejsce wybrać się na urlop? To naprawdę przyjemne planowanie, gdyż wiemy, że zasłużyliśmy sobie na urlop, podczas którego będziemy robić, co nam się podoba. Nie będziemy musieli myśleć o pracy, bo pozostanie nam jedynie zaplanowanie przyjemności. W które miejsca udać się na wakacje? Tak naprawdę jest bardzo dużo możliwości, zwłaszcza dzięki tanim liniom lotniczym.

Możemy polecieć więc praktycznie, w jakie miejsca chcemy, choć oczywiście to, czy przelot będzie tak naprawdę tani jest zależne od kierunku. Istnieją jeszcze miejsca, do których loty są rzeczywiście drogie, być może w przyszłości się to zmieni. Niemniej jest tak wiele miejsc wartych zobaczenia, kiedy wylot jest naprawdę tani, iż szkoda tracić pieniądze na bardziej kosztowne kierunki. Weźmy dla przykładu nasz kontynent – Europę. Jest tu tak wiele do zobaczenia, że może dziwić nasza nieznajomość pewnych krajów. Zwłaszcza Wielka Brytania oraz wyloty do Uk . Wiele osób w takiej sytuacji się nie zgodzi i stwierdzi, iż tak naprawdę zna Wielką Brytanię, gdyż jeździło się tam pracować. Oczywiście, że dzięki temu można poznać jakąś część Anglii, lecz powiedzmy sobie szczerze, że dość często poza pracą nie mamy tam wiele czasu na inne zajęcia. Niestety, Polacy na Wyspach Brytyjskich pracują naprawdę ciężko i rzadko zwiedzają ten kraj, gdyż odkładają oszczędności na bardzo istotny cel – po powrocie do Polski mogą na przykład zbudować dom.

Warszawa

Źródło: www.morguefile.com

Tymczasem bardzo dobrze skorzystać z tego, iż tego typu rynek pracy jest tak bardzo chłonny i że jeszcze przez długi okres lat będą dość tanie wynajęcie domku kaszuby loty do Uk i polecieć tam na urlop. Wielka Brytania jest rzeczywiście ciekawa, na pewno oryginalna, w swoim stylu. Poza ciekawymi miastami z Londynem na czele, istnieją tam wspaniałe krajobrazy i nigdzie niespotykany krajobraz Wielkiej Brytanii (zerknij). Z pewnością dobrze więc pomyśleć o tym kierunku. Następnym interesującym miejscem naszego kontynentu jest Holandia, a zwłaszcza Amsterdam. Amsterdam jest bardzo wygodny do zwiedzania, gdyż nie jest to wielka metropolia. Jest to stolica nie tylko Holandii, ale i sztuki, kultury oraz designu.

Gdy poznasz już informacje na omawiany wątek, to poczytaj tu (https://entrevilles.pl/wesele-sopot/) także inne wpisy na ten temat – one też okażą się zajmujące.

Amsterdam ma tradycję miasta tolerancji i współistniejących wpływów wielu kultur. Do dzisiaj dla niektórych może być zaskakujące to, że sprzedaje się tam całkowicie legalnie małe ilości marihuany – do pięciu gramów klientom od 18 roku życia. Marihuana oferowana jest w tzw. coffe shops.

Holandia

Autor: Dekoral

W Amsterdamie nie tylko narkotyki miękkie są zalegalizowane, również prostytucja, w tym celu wyznaczona jest specjalna strefa, tak zwana Red Light District, co oznacza Dzielnica Czerwonych Latarni, gdzie usługi oferowane są w przeszklonych witrynach. To dosyć spokojne miasto, nie za bardzo duże jak na metropolię, położone wśród setek kanałów. Całe jego centrum to Starówka, tak więc nie ma co się bać zbytniego ruchu samochodów. Są atrakcyjne cenowo loty z Warszawy do Amsterdamu, tak więc warto tam polecieć choćby na kilka dni.