Sopocka plaża

Autor: maciekbor
Źródło: http://www.flickr.com/
Morze Bałtyckie przyciąga wielu turystów, nie tylko z Polski. Na nadbałtyckich plażach nierzadko poza polskim słyszy się język niemiecki. Nadbałtyckie plaże, choć nie zawsze słyną z czystości, przyciągają turystów pięknymi widokami, a w największym stopniu miękkim piaskiem.

Czy omawiany wątek bardzo Ci się spodobał? Jeżeli tak, to pójdź do oferty i zobacz informacje, w które obfituje inny portal.

Zagraniczne plaże są bowiem często kamieniste. Nad Morzem Bałtyckim znajduje się bardzo dużo miejscowości pełniących funkcje kurortów. Spora liczba mieszkańców żyje i utrzymuje się wyłącznie z pieniędzy, które zarabiają na turystyce, udostępniając pokoje czy apartamenty przyjezdnym. Niektórzy udostępniają kwatery swoich prywatnych domów nawet na cały rok. Większość przyjezdnych jednak preferuje przyjazd w czasie letnich wakacji, gdy jest ciepło i można pływać w Bałtyku. Do bardzo popularnych i tłumnie odwiedzanych nadbałtyckich miejscowości należą Międzyzdroje oraz Krynica Morska.

Międzyzdroje

Plaża i morze, Niechorze

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hupla

Jest to miejscowość, znajdująca się na wyspie Wolin. Jest bez wątpienia jednym z najchętniej odwiedzanych nadbałtyckich kurortów w Polsce. Poza właściwymi dla polskiego wybrzeża urokliwymi plażami, w Międzyzdrojach znajdują się dwa kąpieliska, a także parę innych atrakcji. Jest tam także długie molo, służące także za przystań dla statków. Położenie miejscowości samo w sobie jest atrakcją, na przykład na wyspie Wolin co roku w lecie organizowany jest Festiwal Słowian i Wikingów, stanowiący bardzo interesujące wydarzenie o charakterze edukacyjnym, ale także będące dobrą rozrywką. Kwatery w Międzyzdrojach dla przyjezdnych są bardzo liczne, a ich ceny różne. Generalnie Międzyzdroje są jednym z droższych kurortów Morzem Bałtyckim.

Krynica Morska

Krynica Morska jest prawie tak często odwiedzanym kurortem nad Bałtykiem jak Międzyzdroje. Jest jednak o wiele większa. Znajdują się tam atrakcje takie jak latarnia morska, która jest dostępna do zwiedzania, jak również port. Niedaleko wybrzeża jest dużo ośrodków wczasowych oraz pól campingowych. Możliwości wypoczynku jest ogromnie dużo. Samo miasto też warte jest obejrzenia. Pod hasłem „domki w Krynicy Morskiej” kryje się natomiast niezwykle zróżnicowana oferta na temat wynajmu domków biwakowych oraz letniskowych po różnych cenach.