Co to truizm? Np. nazywanie akurat Polski jednym z najładniejszych krajów na świecie jest najzwyklejszym truizmem. Wyłącznie snobi, którzy uważają, że we wszystkich przypadkach to co zagraniczne jest cool, nie zgodzą się z tym powiedzeniem.

Oczywiście kiedy widzimy fantastyczne atrakcje w Rosji, Australii czy na terenie Finlandii, możemy niejako popaść w małe kompleksy, ale w sumie nie ma sensu uważać, że jesteśmy gorszym krajem.

plaża

Autor: Clement Larrive
Źródło: http://www.flickr.com

Bałtyk, piękne lasy albo góry – Zakopane, Szczawnica, itp., – w sumie każde z szesnastu województw w Polsce jest w stanie zapewnić bardzo dużo atrakcji (np. – ). Powinniśmy doceniać to co nasze, ponieważ często zamiast jeździć po innych krajach, wypadałoby zobaczyć chociażby stolicę swojego województwa. Naturalnie nikt nie mówi, że czymś całkowicie niedorzecznym jest jeżdżenie po świecie, lecz można powiedzieć, iż lekko więcej zainteresowania swoją ojczyzną sprawiłoby wielką frajdę.

Choć trzeba być obiektywnym – zatem przyrodę mamy niesamowitą, lecz polskie miasta w zasadzie nie urzekają pięknem. Przede wszystkim z powodu burzliwej historii, a potem PRL-u, który sprawił, że w centrach miast mamy ogromne blokowiska.

Ciekawi Cię przedstawiany tekst? Jeżeli tak, to nakłaniamy do kliknięcia tutaj. To warte uwagi omówienie (https://naturalhotel.pl/), które również na pewno Cię zafascynuje.

Poza tym, rynek usług reklamowych w akurat naszym kraju jest nieco niecywilizowany. Kiedy wjeżdżamy do polskich miast, dostrzec możemy wiele reklam. Wiadomo – trzeba uszanować prawa wolnego rynku, ale trochę zrozumienia – ludzie mają święte prawo funkcjonować w godnych warunkach. I tak jest przynajmniej kilka ciekawych miast w Polsce. Zwłaszcza malowniczy Kraków, Warszawa, Kłodzko i Gdańsk. Miejsce powstania Solidarności jest naprawdę ładnym miastem (zobacz: czy możecie zarekomendować dobre noclegi w Gdańsku).

W sumie całe Trójmiasto – Gdańsk, lecz także Gdynia oraz niewielki Sopot, są rewelacyjnymi destynacjami. Długi spacer po Gdańsku pokaże nam, że na całe szczęście są w Polsce ładne miasta, które do tego sprzyjają swoim mieszkańcom. A więc generalnie przeciętny mieszkaniec Gdańska jest usatysfakcjonowany z życia we własnej małej ojczyźnie. To wielce dobrze, ponieważ miasto może być bardzo brzydkie, oby ludzie byli szczęśliwi.