Jakakolwiek osoba, która nie spłaca własnych długów winna być świadoma tego, że dobra nabyte za pożyczone pieniądze zdołają jej być odebrane i zbyte w drodze przetargów.

Słój z oszczędnościami

Autor: Tax Credits
Źródło: http://www.flickr.com
Licytacje komornicze Tarnowskie Góry to jeden ze sposobów sprzedaży rzeczy dłużnika, jakie zostały zajęte w toku działania egzekucyjnego.

Intryguje Cię taka tematyka? Jeśli tak, to bez ociągania kliknij tu – ta optymalna strona z pewnością także okaże się warta zainteresowania.

Dla kupujących jest to okazja nabycia mieszkania, auta, albo różnych przedmiotów po interesującej cenie. Sprzedaż zajętych przedmiotów odbywa się w drodze aukcji publicznej. Zawiadomienie o licytacji komorniczej podaje się do ogólnej wiadomości. Jest tam umieszczona informacja na temat obiektu, czasu i miejsca aukcji. Nadzwyczaj ważna dla możliwych licytantów jest cena danego obiektu, bądź posiadłości.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu sądzisz, że warto jest szerzej poznać ten temat, to ponadto zerknij tutaj kancelaria adwokacka radom.

Licytować wolno jedynie nieruchomość będącą własnością dłużnika. Wartość wywołania w pierwszym czasie licytacji publicznej wynosi ¾ wartości oszacowanej. Jeżeli licytacja w pierwszym terminie nie dojdzie do skutku, zajęte ruchomości mogą być zbyte w innym czasie licytacyjnym. Drugi termin aukcji wykonalny jest tylko na wniosek wierzyciela. W takim wypadku wartość wywołania stanowi ½ ceny przybliżonej. Osoba, która chce dołączyć do przetargu powinna złożyć komornikowi porękę w wysokości jednej dziesiątej kwoty oszacowanej. Nie uiszczając poręki, nie pozostanie przyjęta do uczestnictwa w przetargu. Sama aukcja odbywa się ustnie i zwycięża ją uczestnik, który zaoferuje najwyższą wartość.

Licytacja przedmiotów, bądź domu to okazja dla wszelkich zainteresowanych, ażeby zyskać przedmiot, lub nieruchomość w interesującej cenie.