Czas jesieni oraz zimy to pora, gdy nietrudno jest złapać przeziębienie. Opuszczamy cieplutki dom, a na dworze czekają na nas deszcz, wiatr, śnieg i mróz. Nic przyjemnego, przede wszystkim gdy ubierzemy się za cienko i nieustannie przechodzą nas nieprzyjemne dreszcze.

Lekarstwo

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli spieszymy się i nie wrócimy się, aby włożyć coś grubszego, szybko możemy dostać kataru lub bólu gardła, co zmusi nas do zakupu leków, gdyż nie na każdego działają naturalne sposoby. Co wobec tego może pomóc nam zwalczyć chorobę?

Na pewno są to lekarstwa, które obniżają gorączkę. Gorączka nadzwyczaj często jest z nami w pierwszym stadium przeziębienia, rozbijając nasz organizm. W żadnym wypadku nie wolno brać kilku dawek lekarstw, bowiem przez takie działania prowadzimy tylko do groźnych uszkodzeń przewodu pokarmowego. Trzeba poczekać czas wskazany na ulotce, a dopiero potem przyjąć kolejną dawkę. W międzyczasie dobrze jest położyć się do łóżka, aby pomóc sobie za pomocą chłodnych okładów. Jeśli nie mamy gorączki, ale męczy nas katar, przydatne będą tabletki albo krople odblokowujące nos. Można je stosować maksymalnie przez tydzień, aby nie naruszyć delikatnej śluzówki nosa. W uciążliwym kaszlu natomiast

Tabletki

Autor: Damian Gadal
Źródło: http://www.flickr.com

pomogą nam syropy. Są 2 rodzaje kaszlu – kaszel suchy oraz kaszel mokry. W aptece można zakupić syropy, które wstrzymują kasłanie, albo ułatwiają usuwanie wydzieliny. Nie można dopuszczać do tego, by zalegała w oskrzelach, ponieważ jest to idealne środowisko do rozwijania się bakterii. Nie można również zapomnieć o lekarstwach przeciwbólowych, albowiem wiele osób podczas przeziębienia czuje bóle mięśni oraz stawów.

Jeżeli czosnek, miód i ciepłe mleko nie pozwalają ci wyjść z przeziębienia, udaj się do apteki bądź do lekarza, który przepisze ci odpowiednie leki. Im szybciej zaczniesz leczenie, tym szybciej powrócisz do pełni sił. Dobrze też wziąć coś na odporność, by znowu nie martwić się chorymi zatokami bądź chrypką, które mogą znacząco uprzykrzyć normalne funkcjonowanie i sprawić, iż jedyne, co chcemy zrobić, to zostać w domu pod ciepłą pierzyną. Dużo lepiej jest wypocząć z kieliszkiem wina w ręku, aniżeli z termometrem w ustach, toteż dbajmy o siebie, aby szerokim łukiem omijać wszelkie dolegliwości.