Jeśli pragniemy pobrać się z ukochaną osobą oraz rozpocząć dorosłe życie, to zwykle pragniemy zamieszkać na swoim. Rozglądamy się wtedy za różnymi możliwościami zakupu swojego domu.
Nieistotne czy kupujemy mieszkanie albo dom, najczęściej zaciągamy na to kredyt.

UE

Autor: US Department of Education
Źródło: http://www.flickr.com
rozliczenia

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Koszty mieszkań są w naszym kraju tak wysokie, że niestety niewielka grupa ludzi może sobie pozwolić na zakup domu za gotówkę. Jest to wydatek na całe życie, a kredyt niekiedy jest brany nawet na 20 lat. Dlatego tak ważny zakup musi zostać poświadczony notarialnie.

Zachęcamy – naciśnij tutaj prawnik Zabrze i wejdź na kolejną naszą stronę. Na niej czekają na Ciebie świeżutkie oraz interesujące wiadomości.

Notariusz bada wszelkie sprawy dotyczące mieszkania (jakiekolwiek zadłużenia, dziedziców itd.) i jeśli wszystko jest w porządku, to swym podpisem uwierzytelnia nasz pełnomocny zakup. Notariusz wystawia także dokument notarialny, który powinniśmy przechowywać w zabezpieczonym miejscu. Mamy prawo wtedy cieszyć się i już planować przeprowadzkę. Oczyma duszy już widzimy jak umeblujemy salon i pokój dla maleństwa. Rzecz jasna usługi notariusza są płatne. ceny za usługi bez kłopotu możemy znaleźć w sieci. Warto porównać ceny w kilku biurach, gdyż przepisy określają tylko cenę najwyższą, którą ma prawo powiedzieć notariusz za konkretne usługi. Cena minimalna to dobra wola notariusza i konkurencji w danym rejonie.

W każdym miasteczku znajdziemy biuro notarialne, a w dużych metropoliach bywa ich naprawdę sporo, wobec tego nie powinniśmy się martwić, że na dogadanie spotkania będziemy zmuszeni długo czekać.