Przygotowując się do ekskursji rowerowej, krótszej lub dłuższej, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Jednym z nich jest oczywiście rower. Skontrolowanie stanu technicznego przed jakimkolwiek wyjazdem jest konieczne – przed wszystkim chcemy bez ryzyka dojechać do celu (i oczywiście wrócić), pozwoli nam ustrzec się niemiłych niespodzianek.

kwatery prywatne
Na co powinno się więc kierować uwagę? Sprawdzić stan techniczny, a więc: czy funkcjonuje oświetlenie (nigdy nie wiadomo, czy z przyczyn od nas niezależnych wycieczka nie przedłuży się), hamulce (nieodzowne będzie sprawdzenie działania układu hamulcowego), opony (powinny być dobrze napompowane – zbyt wysokie ciśnienie sprawia szybsze zużywanie się, zaś nadto niskie – nierównomierne zużywanie się bieżnika), należyte ustawienie siodełka jak też kierownicy. Sakwy – są lepsze niż plecaki z tego względu, iż nie dźwigamy ciężaru bagażu na plecy – powiększa to komfort jazdy. Z początku selekcjonuj łatwiejsze trasy rowerowe.
mieszkanie

Autor: Tom Hannigan
Źródło: http://www.flickr.com
O ile rower mamy przyszykowany powinniśmy teraz przygotować siebie. Nie przeceniajmy naszych sił! Na początku powinniśmy zatroszczyć się o naszą formę fizyczną np. biegając lub jeżdżąc bicyklem na krótkich dystansach. Z upływem czasu możesz sobie trasę przedłużyć. Istotny jest także należyty strój. Garderoba termiczna sprawdzi się nie tylko w minusowych temperaturach.

Ma za zadanie odprowadzenie potu z nawierzchni skóry. Włością inwestycją będzie zakup bucików rowerowych.

Czy przedstawiany tekst jest według Ciebie fascynujący? Jeżeli tak uważasz, to wejdź również na pomocny serwis, który zawiera równie ważne informacje.

Warto posiadać przy sobie stosowną mapę, np. trasy rowerowe Warszawa.