Przygotowując się do ekskursji rowerowej, krótszej lub dłuższej, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Jednym z nich jest oczywiście rower. Skontrolowanie stanu technicznego przed jakimkolwiek wyjazdem jest konieczne – przed wszystkim chcemy bez ryzyka dojechać do celu (i oczywiście wrócić), pozwoli nam ustrzec się niemiłych niespodzianek.

kwatery prywatne

Na co powinno się więc kierować uwagę? Sprawdzić stan techniczny, a więc: czy funkcjonuje oświetlenie (nigdy nie wiadomo, czy z przyczyn od nas niezależnych wycieczka nie przedłuży się), hamulce (nieodzowne będzie sprawdzenie działania układu hamulcowego), opony (powinny być dobrze napompowane – zbyt wysokie ciśnienie sprawia szybsze zużywanie się, zaś nadto niskie – nierównomierne zużywanie się bieżnika), należyte ustawienie siodełka jak też kierownicy. Sakwy – są lepsze niż plecaki z tego względu, iż nie dźwigamy ciężaru bagażu na plecy – powiększa to komfort jazdy. Z początku selekcjonuj łatwiejsze trasy rowerowe.
mieszkanie

Autor: Tom Hannigan
Źródło: http://www.flickr.com
O ile rower mamy przyszykowany powinniśmy teraz przygotować siebie. Nie przeceniajmy naszych sił! Na początku powinniśmy zatroszczyć się o naszą formę fizyczną np. biegając lub jeżdżąc bicyklem na krótkich dystansach.

Intryguje Cię, czym są autorskie źródła? Jeśli tak, to powinieneś wejść w podany link i tam przeczytasz wiele frapujących wiadomości na ten temat.

Z upływem czasu możesz sobie trasę przedłużyć. Istotny jest także należyty strój. Garderoba termiczna sprawdzi się nie tylko w minusowych temperaturach.

Ma za zadanie odprowadzenie potu z nawierzchni skóry. Włością inwestycją będzie zakup bucików rowerowych. Warto posiadać przy sobie stosowną mapę, np. trasy rowerowe Warszawa.