Bez wątpienia niejeden właściciel przedsiębiorstwa zadaje sobie pytanie, ile w rzeczywistości jest warta zarządzana jednostka. Ta wiedza wbrew pozorom jest naprawdę istotna i pomocna, zwłaszcza jeśli zamierza się zdobyć nowego partnera albo ubiegać się o kredyt.
Tu pomoże wycena przedsiębiorstwa
Przeprowadzenie wyceny zakładu zezwala oszacować faktyczną wartość danej spółki.

Informacja ta jest nieoceniona, kiedy ubiega się o kredyt lub planuje się sprzedać działalność. W sytuacji, jeśli planuje się wykonać wspomnianą wycenę, najlepiej nawiązać współpracę z rzeczoznawcą, który posiada niezbędne doświadczenie oraz wiedzę, by przeprowadzać tego typu analizy. Ważne bywa to, żeby wyszukać odpowiedniego rzeczoznawcę. Część kancelarii specjalizuje się tylko w wycenie nieruchomości, tymczasem przedsiębiorca szuka usług powiązanych z wyceną przedsiębiorstw.
Jak przeprowadza się taką wycena (robimy m.in. następujące wyceny: wyceny przedsiębiorstw)?
podatki

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

By dokonać właściwej wyceny przedsiębiorstwa, kluczowa będzie prawidłowa wycena aktywów i pasywów. Dla szarych obywateli te dwa pojęcia mogą być niejasne. Aktywa to najprościej mówiąc rzeczywisty majątek firmy, z kolei pasywa to źródła zasobów majątkowych. Przeprowadzając wycenę specjalista wykorzystuje uzyskane informacje na temat firmy, kapITału, majątku (źródło artykułu) i zobowiązań materialnych. Rzetelne dostarczenie takich informacji zezwala uzyskać prawidłową wycenę majątku.

Przy przeprowadzaniu takich wycen stosuje się parę metod, jak chociażby metody majątkowe, porównawcze lub dochodowe. W licznych przypadkach dobre efekty daje zastosowanie paru metod wyceny jednocześnie.