Pieniny, ach te Pieniny. Przywołują na myśl bezkres połonin, chimeryczną pogodę na marszrutach, mozaikę kultur, pienińskie biesy jak też anioły, pienińską muzykę a także przede wszystkim te zachwycające pienińskie piękno. Czy da się zgromadzić w jednym materiale wszystko, czego można doznać w Pieninach? Pewnie nie, ale spróbujemy. Pieniny to nie wyłącznie punkty, które warto odwiedzić. O lokalizacjach skreślono już wiele. Dlatego na naszej liście nie odnajdziesz miejsc, a rzeczy, które dobrze jest zrobić w Pieninach.

Pierwsze co dobrze jest uczynić po przyjeździe, to wgramolić się na połoniny. Pod warunkiem, iż nie leje.

zamek niedzica

Autor: adzica
Źródło: www.sxc.hu
Powiadają, że przereklamowane. Mówią, że schodzone. Powiadają, iż wiele urlopowiczów. Niech gadają – psy ujadają, karawana jedzie dalej. Ponieważ bardzo dużo turystów, znaczy – warto to ujrzeć. Jeżeli jeszcze nigdy nie byłeś na pienińskiej połoninie wybierz szlak na Połoninę Caryńską, Połoninę Wetlińską, ewentualnie obie jednocześnie.

Wejdź na Tarnicę. Tarnica to najwyższy szczyt w Pieninach. Jest piękna tak z dołu jak również z góry. Tam również musisz iść. Na Tarnicę wchodzą nawet pielgrzymki. Być w Pieninach i nie wejść na Tarnicę, jest jak pojechać do Rzymu i nie oglądać Kaplicy Sykstyńskiej. Warto, chociażby nie wiem co gadali. A następnie iść na przód, poprzez połoniny oraz Halicz, i zejść w Wołosatem. Przepiękny szlak! Wybierz się również na inny pieniński szlak. Wetlińska zdobyta? Tarnica zaliczona? To pora na dalsze trasy. Polecamy ci ten na Bukowe Berdo. Ale może zdecydujesz się na Wielką bądź Małą Rawkę względnie Pasmo Graniczne.

Rower w Pieninach? Zawsze! Poczuj nieodzownie pienińską mgłę oraz zapach rosy. Pieniny pachną nadzwyczajnie. Szczególnie mokre Pieniny. Poczuć pienińską mgłę oraz woń rosy – bezcenne.

góry - Bieszczady

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com
Co nam proponują pensjonaty w Pieninach. Oczywiście oferują nam one stancje w pokojach urokliwych domkach – zobacz . Odnajdziemy wśród nich także wiele gospodarstw agroturystycznych organizujących dla swoich gości kuligi zimową porą oraz połowy pstrągów latem.

Chcesz zdobyć świeże fakty na dany wątek? To obejrzyj www (https://bachledaresort.pl/spa-wellness/zabiegi-spa), zapewne da Ci ogromną ilość pozytywnych emocji oraz na długi czas zostanie w Twojej pamięci.

Dodatkowo biesiady przy ognisku wieczorową godziną.