Pielęgnacja urody jak też dbałość o zdrowie, a coraz nagminniej również o dobre samopoczucie klientek jak też klientów, oto zadanie współczesnych ośrodków odnowy biologicznej. Nim jednak pospiesznie wykupimy drogi pakiet usług czy pobyt w dowolnym ośrodku ze słowem „SPA” w tytule bądź na odwrót – skreślimy podobne oferty w przeświadczeniu, że to rozrywka dla naiwnych oraz bogaczy, przetestujmy, co polskie SPA faktycznie mają do zaoferowania.

Basen w SPA

Autor: Lizzie Benton
Źródło: http://www.flickr.com
Nazwa SPA to skrót czerpiący najprawdopodobniej od łacińskiego „Sanus per aquam”, co znaczy literalnie „zdrowy poprzez wodę”. O dobrodziejstwach płynących z mineralnych i gorących źródeł, sprzyjających zdrowiu, urodzie jak też dobremu samopoczuciu, wiedzieli już dawni Rzymianie. W rzymskich cieplicach toczyło się nie tylko życie towarzyskie, ale też dyplomatyczne oraz biznesowe. Publiczne łaźnie rzymskie zapraszały do baseników z chłodną oraz ciepłą wodą, parowych łaźni, gabinetów masażu oraz pokoi do odpoczynku. Termy działały w samym Rzymie (jak znane Termy Karakalli) a także w granicach szeroko pojętego imperium.

Tak jak starożytni ubóstwiali wodę jak też zabiegi wodne, tak późniejsze pokolenia miały do nadmiernej czystości spory dystans. Moda na leczenie wodą wróciła znowu w XVIII oraz XIX wieku. Do wód, zatem kurortów korzystających z leczniczych cech mineralnych oraz gorących źródeł albo nawet morskich fal, tłumnie ciągnęli nie jedynie kuracjusze nawiedzani fizycznymi niedyspozycjami. „Bywanie” w tychże miejscach było po prostu w dobrym tonie. Odpoczywać a także pielęgnować ciało i ducha jeździła też elita, a z cudzoziemskimi kurortami rywalizowały polskie: Duszniki oraz Nałęczów.

Dzisiaj miejsce minionych sanatoriów zajęły właśnie przybierające przeróżną formę – od nowoczesnych salonów jak też stylowych hoteli, po pływające obiekty na statkach – SPA – zobacz . Przybytki owe oferują zabiegi poparte współczesnymi technologiami oraz czerpiące z tradycji kultur ze wszystkich szerokości geograficznych.

Czy godne swojej ceny?Ażeby skorzystać z propozycji spa w zakopanem, wcale nie potrzeba podróżować daleko. Obiekty mienione najlepsze day SPA, urban SPA bądź miejskimi SPA znajdują się bowiem w dużych miejscowościach i oferują swe usługi w trybie dziennym, bez możliwości korzystania z miejsc noclegowych. Ażeby znaleźć SPA (spabaltica.pl) w pobliżu miejsca swego zamieszkania warto wystukać w przeglądarkę sformułowanie: najlepsze day spa bądź najlepsze solarium.

Więcej informacji –