Nauka języków obcych to pewna inwestycja na przyszłość. No tak, przecież wiadomo, że należy umieć angielski, bez tego dziś się nie da, lecz jaki język poza językiem angielskim warto znać? Typów jest bardzo dużo. Zasada jest taka, że najlepiej znać dwa języki: jeden, który dużo ludzi na świecie zna, drugi zaś jakiś nieznany, może egzotyczny, który wprawi potencjalnego pracodawcę w zachwyt, taki, co da nam przewagę nad innymi, taki wreszcie, co zniweluje naszą ewentualną konkurencję.

Słowniki języków obcych

Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli wobec tego szukasz języka, którego nie zna prawie nikt, to może język bengalski. Nauka języka bengalskiego (bengalski dla każdego) (dostępność słowników, podręczników) nie jest, duża, jednakże przy bardziej intensywnych poszukiwaniach można znaleźć to, czego się poszukuje. Dobrze znać solidne język angielski, ponieważ wiele materiałów do nauki egzotycznych, nieznanych języków jest osiągalne tylko w języku angielskim. Tak jest też z bengalskim.

Ten temat Cię interesuje? Więc odsyłam tu, ponieważ znajdziesz tutaj ciekawe dane na opisywane zagadnienie, które godne są uwagi.

Dla chcącego jednak nic trudnego.

A może nieco łatwiej, ale tylko troszkę, bo język arabski to też ciężki kaliber. Nauka tego języka nie jest łatwa, jednakże szeroko dostępne słowniki czynią naukę języka arabskiego (ucz się arabskiego) przystępniejszą. Choć to mocno odległy kulturowy obszar i rzadki język to trzeba przyznać, że arabski świat odgrywa coraz istotniejszą rolę na międzynarodowej arenie, czego wyrazem jest także rosnące zainteresowanie tym językiem.

Schodzimy piętro niżej, będąc dalej w lesie językowego poznania. Przed Państwem język armeński. Obawiam się, iż na ten język zdecyduje się bardzo niewiele osób, i w sumie nie dziwi to nikogo, Armenia to mały kraj na Zakaukaziu. Z punktu widzenia gospodarczo-politycznego,kraj ten nie odgrywa żadnej roli, jednakże nauka takich języków popłaca tym, że nie ma na przykład w naszym kraju zbyt wielu tłumaczy z języka armeńskiego, to szansa na znalezienie własnej niszy. Nauka języka armeńskiego to raczej na rozpoczęcie słowniki, no chyba, że spróbujemy uczyć się ze źródeł anglosaskich. Na koniec będzie najłatwiej – język bułgarski. Pokrewny do rosyjskiego, ale mało popularny, a szkoda, bo przecież Bułgaria to członek Unii Europejskiej i kraj dość blisko położony. Nauka języka bułgarskiego jest przyjemna, dostępne są słowniki i podręczniki napisane po polsku.