Każdy bez wyjątku rowerzysta wie, jak męcząca może być taka aktywność fizyczna.

Z tego względu naprawdę ważne jest właściwe picie napojów. Zwłaszcza w czasie lata, kiedy to są duże temp. i jest duże zawilgocenie powietrza. Wybierając się na wycieczką rowerową nigdy nie ma się pewności, że w danej okolicy jest jakiś sklep spożywczy. W dodatku szusując rowerem po górach koniecznie trzeba się liczyć z dużo większym wysiłkiem i ze znacznie większym zapotrzebowaniem na płyny. Warto w takim celu mieć ze sobą bidony rowerowe. Są bowiem wygodniejsze od zwykłej butelki z wodą.

Kliknij ten link, żeby przekonać się, co inny serwis udostępnił (https://www.calypso.com.pl/nasze-kluby/czestochowa/) na taki temat. To na pewno także Cię zainteresuje.

Bidony montuje się w specjalnym koszyku, który znajduje się przy rowerowej ramie. Nie trzeba zatem dźwigać zbędnego balastu na barkach. Zwykła butelka z wodą jest wkładana do plecaka. Dobre akcesoria rowerowe pomagają przypiąć naczynie z płynem do rowerowej ramy. Tym sposobem unika się niebezpieczeństwa wylania się czegoś w plecaku.

Bidony rowerowe najczęściej zrobione są ze sztucznego tworzywa. Powinien być na tyle odporny, by po upadnięciu na asfalt nie uległ uszkodzeniu. Tworzywo powinno spełniać wszystkie wymogi związane z materiałami, które mają styczność z żywnością. Tym sposobem zwykła woda nie nabierze charakterystycznego smaku i zapachu. Niektóre rowerowe bidony robione są również z aluminium – . Ale z uwagi na mniejszą odporność na uszkodzenia i szybsze zużywanie się tego typu tworzywa – okazyjne tworzywa sztuczne sklep- zweryfikuj u źródła -, bidony aluminiowe nie są zbyt popularne. Jednakże z aluminium najczęściej są wykonywane inne przydatne akcesoria rowerowe. Aluminium odporne jest na korozję i jest ponadto niebywale lekkie. A przecież tworzenie jak najmniejszego oporu jest bardzo istotne w czasie górskich przejażdżek.

Właśnie z tego względu wybiera się lekkie tworzywa jak również zabiera ze sobą jak najmniej rzeczy. Używanie rowerowych bidonów zapoczątkowali sportowcy. Kolarze bardzo często czerpali z tej możliwości pozyskiwania płynów podczas wyścigów (sprawdź polecane części – akcesoria do roweru).

W danym czasie można dostać bidony o pojemności wahającej się w przedziale 0,25-1 litra. Oczywiście na długie rowerowe wycieczki koniecznie trzeba zabrać ze sobą większe naczynie a na krótsze trasy mniejszy rowerowy bidon, który bez trudu można uzupełnić na trasie.