Słonce, plaża, morze to doskonale tło dla tegorocznych wakacji. Jeśli jednak nie mamy pewności gdzie zamierzamy wyjechać wystarczy przejść obok wystaw biur podróży, aby zakrzyczały nas propozycje przystępnych wyjazdów w ciepłe kraje. Tunezja, Tajlandia, to kierunki, w które mieszkańcy naszego kraju jeżdżą najchętniej. Jednak pomału ulega to zmianie. Zaczynają dla nas istnieć nowe miejsca, które warto zwiedzić. Do takich miejsc należy Grecja.

Obwołana kolebką zachodniej cywilizacji posiada sporo do zaoferowania turystom z całego świata. Biuro podróży Eccoholiday ma wśród swoich możliwości wycieczki właśnie w to ciepłe Ten piękny kraj to obietnica znakomitej zabawy i zasłużonego wypoczynku.

wakacje, wczasy

Źródło: http://www.eccoholiday.com/

Największym wzięciem cieszą się wycieczki typu last minute. Są one korzystne cenowo, a w tak naprawdę niczym nie różnią się od wycieczek zamawianych wcześniej. Mało tego opcja typu last minute Grecja Eccoholiday (strona www) pozwoli cieszyć się pełną paletą wariantów dostępnych również w opcji all inclusive. Wzięciem cieszą się zwłaszcza wyspy greckie. Stały ląd kojarzy się przede wszystkim z miastem. Jest odwiedzany w celach turystycznych, ale żeby chcieć tam wypoczywać – to nie bardzo. Korfu (www.eccoholiday.com/region/grecja/korfu/), Rodos, Kreta to wyspy, na których znajdziecie wytchnienie tak potrzebne w czasie wczasów.

greece, playa

Autor: Roberto Faccenda
Źródło: http://www.flickr.com

Rodos nazywana inaczej Wyspą Róż jest chyba najczęściej odwiedzaną przez turystów wyspą grecką. Ten zakątek w czasach nam znanych przede wszystkim z książki Parandowskiego był ulubioną wyspą boga słońca.

Nie czekaj – jeśli zaintrygowały Cię ciekawe wiadomości, to kliknij w poniższy link i czytaj także (https://www.apollotour.pl/kierunki/wczasy-w-afryce) nowy artykuł.

Oprócz malowniczych plaż zachwyca swoją średniowieczną starówką, która jest chyba najpiękniejszym zakątkiem w basenie Morza Śródziemnego. Rodos zachwyca także z powodu świetnych warunków do uprawniania windsurfingu. Korfu to wspaniałe miejsce dla pasjonatów przyrody . Jeśli zamiast smażyć się na plaży wolimy bardziej wymagające formy rodzaje wypoczynku, na tej wyspie ich nie zabraknie.

Najlepszym połączeniem najlepszych cech obu wysp jest Kreta. Zarówno osoby ze słabością do archeologii będą usatysfakcjonowani jak i Ci, którzy przylecą pobyć na plaży. Oprócz zabytków, które znajdziemy ,w co drugim przewodniku, warto udać się w głąb tej wyspy, by popatrzeć na życie zwykłych jej mieszkańców. Grecja przyciąga urlopowiczów z wielu zakątków świata. Jej klimat udziela się wszystkim.