Bliskie nam miasta lśnią kolorami przekazów reklamowych i reklam wielkoformatowych. Jeszcze nie tak dawno tego rodzaju coś zobaczyć można było tylko w wielkich zachodnich miastach. Teraz każdy sklep odzieżowy, każdy sklep spożywczy, marketoraz przeciętny niewielki sklepik ma swoją reklamę.

market biedronka

Autor: Tomasz Musial
Źródło: http://www.flickr.com
Oprócz tego billboardy reklamowe można zobaczyć na ścianach budowli, są malowane na dworcach, znajdują się na masztach, słupach oraz samochodach. Rzeczywistość barwnych reklam ma przewagę. Jest bardzo kolorowy i rzuca się w oczy. Wieczorem reklamy są podświetlane, a w ciągu dnia naturalnie eksponowane. Na reklamach zamieszczonych na ulicy można odnaleźć nie tylko artykuły spożywcze, ale również ubrania, bielizna, obuwie oraz inne artykuły. W dzisiejszych czasach niezwykle popularne są również barwne gazetki promocyjne, które możemy dostać w każdym sklepie, czyli biedronka gazetki promocyjne czy lidl gazetki promocyjne.

koszyk zakupów

Autor: Jeff Djevdet
Źródło: http://www.flickr.com

Na bilbordach odnaleźć można auta razem z specjalnymi cenami, propozycje sklepów czy nazwy znanych marek zajmujących się odzieżą lub kosmetykami. Zmieniające się, podświetlone reklamy pozyskują przechodniów i nakłaniają do nabycia wybranych dóbr.Reklamy telewizyjne to trochę odmienna forma perswazji. Docierają do przeciętnych odbiorców, dzieci i młodzieży. Media kreują reklamy niezwykle dosłowne, to znaczy takie, w których widać nie tylko zdjęcia reklamowe ale też dobrze określone przeznaczenie produktu. Reklamy telewizyjne są wyświetlane w czasie filmów, pomiędzy programami a także w ich trakcie. Wszystko po to żeby trafić w jak największą liczbę potencjalnych kupców.

Przekazy reklamowe charakteryzują się oryginalnością,interesującą akustyką, lekkim udźwiękowieniem trafiającymw ucho konsumenta oraz niezwykle kuszącą treścią opisującą z jak najlepszej strony daną rzecz i jejprzeznaczenia.Funkcje reklam są jednoznaczne. Mają zadanie jak najlepszego promowania czegoś, aby skutecznie zwiększyć jego sprzedaż. Reklamy i bilbordy są wszędzie. Są konkurencyjne i różnorodne. Jedne pokazują niską cenę artykułu, inne chcą zapewnić jakość, a jeszcze inne próbują nęcić cechami podrzędnymi. Motyw reklamowy zazwyczaj jest taki sam. Sens reklamy jest oczywista, nie istotne jakiego rodzaju reklamy dotyczy. Reklama ma na celu należycie wpłynąć na kupującego żeby skutecznie wpłynąć na wzrost sprzedaży. Cele i idee reklam są wszystkim konsumentom znane.