Gdańsk to jedno z najbardziej popularnych miejscowości turystycznych w naszym kraju, kusi w pierwszej kolejności wspaniałymi zabytkami, lecz również niecodzienną atmosferą. W Gdańsku na co dzień mieszka ponad 400 tysięcy mieszkańców, lecz w sezonie trzeba do tego doliczyć kolejne kilkadziesiąt tysięcy turystów, którzy przyjeżdżają na dłuższy lub krótszy odpoczynek. Gdańsk razem z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto, a jego historia sięga blisko tysiąc lat.

W Gdańsku

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com
Już przed wiekami Gdańsk stał się faktyczną stolicą Wybrzeża, a przez te wieki powstało w nim wiele przepięknych obiektów, jakie do dnia dzisiejszego wywołują zachwyt turystów z całego świata. Najlepiej do tego miasta przyjechać na więcej niż jeden dzień, wtedy można będzie zwiedzić nie tylko te najczęściej odwiedzane miejsca, lecz również dostać się do zakamarków, które są równie piękne, a nie prezentowane we wszystkich przewodnikach. Noclegowa propozycja w Gdańsku i okolicach jest całkiem spora, więc bez żadnego problemu będzie się tam można zatrzymać na kilka dni.

Gdańsk jak każde popularne miasto ma atrakcje, które po prostu warto obejrzeć. Z pewnością do takich zaliczał się będzie żuraw, najbardziej chyba oryginalna budowla w tym mieście, będąca jego symbolem, w średniowiecznej Europie był to największy funkcjonujący dźwig portowy. Gdańsk słynie także z przepięknych świątyń oraz kościołów, w czasie zwiedzania nie można więc ominąć Bazyliki Mariackiej i Katedry w Oliwie, jaka doczekała się miana najdłuższej świątyni w naszym kraju. Inne ciekawe miejsca w Gdańsku, które muszą znaleźć się w harmonogramie każdej wycieczki, to Spichlerz Opacki, Latarnia Morska oraz Młyn w Gdańsku Oliwie.

Masz wielki kłopot z odszukaniem dobrego rozwiązania Twego dylematu? Z pewnością prędko może pomóc Ci ta strona spodnie helikon.

Miasto to ma również bardzo dużo do zaoferowania jeśli chodzi o przyrodę, z jednej strony otaczają go wody Zatoki Gdańskiej, a z drugiej jest jednym z najzieleńszych miast w naszym kraju. Przepiękne lasy, pomniki i rezerwaty przyrodnicze wręcz zachęcają do spokojnego wypoczynku, niewątpliwą atrakcją jest także jeden z najstarszych w Polsce ogrodów zoologicznych.