Prowadząc własną firmę przeważnie dużo energii wkłada się w to, aby jak najszybciej szła ona do przodu. W kolejnych krokach zdobywa się kolejne cele, umacnia na rynku i zwiększa wartość.

Uzbekistan

Autor: David Besnette
Źródło: http://www.flickr.com
wycena udziałów w spółce z o.o

Autor: Maurice Velati
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz niekiedy zdarza się, że z jakiegoś powodu będzie się trzeba firmy albo posiadanych w niej udziałów pozbyć. W takim przypadku konieczne jest ustalenie ceny, za którą wszystko to się sprzeda.autorskie źródła – alimenty Warszawa rekomendują nas -Rzecz jasna właścicielowi będzie zależało na tym, żeby jak najdrożej sprzedać, za to kupujący będzie chciał obniżyć jak się da cenę. W wielu przypadkach strony porozumiewają się i transakcja jest zawarta bez jakiś specjalnych formalności. Ale wielokrotnie się zdarza, że będzie konieczne wykonanie odpowiednich wycen, które dadzą finansowy obraz całości.
dokumentacja podatkowa

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com
Przy tego typu transakcjach dość często robiona jest wycena udziałów w spółce z o.o. Występuje to wtedy, gdy jest kilku wspólników i jeden z nich chciał się będzie swoich udziałów pozbyć, czy to sprzedając je pozostałym właścicielom, czy obcej osobie. Taka wycena pozwoli na określenie, ile tego typu udziały będą warte, i będzie stanowić w wielu przypadkach punkt wyjścia do negocjacji. W przypadku sprzedaży firmy w całości przeprowadzana jest wycena jej ogólnej wartości, tu można się oprzeć o jedną z paru metod, których wyniki mogą się jednak dość mocno od siebie różnić.

W szczególności trudnym zadaniem będzie wycena marki.

Podobał Ci się nasz wpis? Zatem gorąco zapraszamy (https://notariuszpokojski.pl/) do kolejnych naszych wątków, które będą o podobnej dziedzinie.

W niektórych firmach główną wartością jest właśnie towarowy znak, lecz do właściwego oszacowania jego wartości niezbędne jest duże doświadczenie i wiedza.