wyprawa do podobnego państwa jak Tajlandia to coś niesamowitego, być może jedynego w całym życiu. Cóż się dziwić, to kraj egzotyczny i daleki, do którego co prawda nietrudno się dostać, ale na pewno nie jest to tanie.

O jakich zagadnieniach więc pamiętać, w jakim okresie się tam udać?
To ważne,żeby zdecydować się na dobry termin, bo Tajlandia choć zawsze ciepła także ma swoje pory roku. Jednakowo nie różnią się one istotnie jak u nas, że pomiędzy zimą a latem są kolosalne zmiany w temperaturze. Jak Tajlandia pogoda jest znacznie bardziej ustabilizowana, ale mimo to mogą występować tam tego typu skrajności temperaturowe, które mogą być dla nas niezwykłe. W sumie to dla znacznej części Tajlandii wyróżnia się 3 pory roku: sucha, mokra i gorąca.
Pierwsza z nich, a więc sucha trwa od listopada do marca charakteryzuje się niskimi temperaturami i niewielkimi deszczami. Deszczu rzeczywiście jest mało, jednak te niewielkie temperatury wyznaczane są umownie, bo mogą wynosić około 30 stopni, lecz nieczęsto mogą przekraczać te wartości. To z kolei w czasie pory gorącej, która rozpoczyna się od kwietnia i trwa czerwca mogą występować bardzo silne upały, z którymi czasami nie mogą sobie nawet poradzić Tajowie. Z kolei od lipca do października jest mokro i gorąco – popatrz na temat Tajlandii i kiedy do niej jechać.
tajlandia pogoda - Relaksmisja

Autor: André Hofmeister
Źródło: http://www.flickr.com
No więc jak Tajlandia kiedy jechać? Na pewno nie warto jechać w porze najcieplejszej, bo będziemy mieć problem z wytrzymaniem ogromnych upałów.

Czy przedstawiany artykuł jest Twoim zdaniem ciekawy? Jeśli tak sądzisz, to kliknij też na pełen tekst, który posiada nie mniej istotne dane.

Podróżowanie wówczas będzie męczące – zweryfikuj pogodę w Tajlandii.

Tak samo w czasie pory deszczowej, gdyż silne opady deszczu będą nam przeszkadzać w codziennej aktywności. Najdogodniejszą porą jest więc pora sucha, szczególnie, że w naszym kraju jest wówczas zima, więc wyjazd do ciepłych krajów jest czymś przyjemnym.